Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Oratorium

ZIMOWISKO Z KSIĘDZEM BOSKO 30.01 – 3.02. 2017

W parafii bł. Hiacynty i Franciszka dzieci i młodzież przeżywały podczas ferii tydzień zimowiska.
Oto relacja z minionych dni:
Zapraszamy również do galerii zdjęć

 

 

ZIMOWISKO Z KSIĘDZEM BOSKO 30.01 – 3.02. 2017

 

Pierwszy dzień zimowiska z Księdzem Bosko. Byliśmy w Oceanice. Po ciekawej prelekcji udaliśmy się na warsztaty, następnie na oglądanie ryb. To była ciekawa lekcja. Na koniec zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami usmażonymi na ognisku. Dzień szybko minął, wśród opowieści z życia św. Jana Bosko. Słuchamy uważnie, bo na koniec będzie konkurs.
Jutro Uroczystość św. Jana Bosko. Czeka nas górska wyprawa i ……. niespodzianka

 

Dzień drugi
We wtorek odbyliśmy górską, pieszą wyprawę na Brusznię. Dotarliśmy do Krzyża, miejsca pamięci walczących w Powstaniu Styczniowym.
Dziś również Dzień Świętego Jana Bosko 🙂 Uczciliśmy naszego Patrona modlitwą, śpiewem i … tortem 🙂 Viva Don Bosco 🙂

 

Dzień trzeci
Atrakcją tego dnia były narty i sanki. Niektórzy po raz pierwszy ubrali narty na nogi a jeździli jak zawodowcy. To był udany dzień, łącznie z pysznym obiadkiem 😉 . Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Współpracowników Salezjańskich za to, że baaaaardzo dbają o to byśmy nie byli głodni 🙂

 

Czwarty dzień
Dzisiaj poznaliśmy kolejne wydarzenia z życia św. Jana Bosko. Następnie udaliśmy się na baaaaasen 🙂 . Czas nam szybko upłynął, ledwo zdążyliśmy na pyszny obiadek 🙂

 

Piąty dzień
Dzień rozpoczął się od spotkania przy śpiewie i wspólnej modlitwy. Następnie rozpoczął się wielki Turniej talentów. Stawką było zdobycie medalu Św. Jana Bosko. Całość przeplatała się z salezjańską loterią. By zdobyć nagrodę należało odpowiedzieć zleciał na losowe pytanie o życiu i działalności Świętego. Czas szybko zleciał i pora na obiad. Jest jakieś dziecko, które nie lubi naleśników. Nasze były wybitnie wypasione ;).
Po obiedzie wzięliśmy udział we Mszy Świętej, która w kaplicy sióstr odprawił ks. Proboszcz. Dziękowaliśmy Bogu i ludziom za radośnie i bezpiecznie przeżyty czas z Księdzem Bosko i przyjaciółmi.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001