Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 19 listopada 2023 roku

1. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

2. Jutro 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

3. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św. W tym dniu, jak we wszystkie „biblijne” piątki, msze święte o godz. 9.00 i 18.00; różaniec o godz. 17.30.

4. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich przygotowującymi się do I. Komunii św. oraz ich Rodzicami. Również w przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się miesięczne spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Franciszka.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 20.11 – wsp. św. Rafała Kalinowskiego pr

– wt. – 21.11 – wsp. Ofiarowania NMP

– śr. – 22.11 – wsp. św. Cecylii dz, m

– pt. – 24.11 – wsp. św. męcz.: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 19 przy ul. Szajnowicza Iwanowa. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 19a przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

11. Komunikaty:

a) w najbliższą sobotę zapraszamy dzieci do Oratorium na godz. 10.00, młodzież natomiast w piątek na godz. 19.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) „Dla wielu młodych ludzi Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie są doświadczeniem wiary, które pozostanie na zawsze w ich życiu. Już teraz myślimy o kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w roku 2027 w Korei Południowej, a po drodze o jubileuszowym spotkaniu, które będzie miało miejsce w Rzymie w 2025 roku. Drodzy Diecezjanie, Bracia Kapłani, Siostry Zakonne, Rodzice i Wychowawcy, a szczególnie Wy, drodzy Młodzi! Nie wszyscy udamy się do Rzymu czy Korei, ale wszyscy możemy podjąć wędrówkę duchową i wejść na pielgrzymi szlak wiodący do tych miejsc poprzez modlitwę, cierpienia i ofiarę. Młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała uczestniczyć w tych spotkaniach, jak również wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji, wesprzyjmy materialnie ofiarą zebraną do puszek w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada. Niech ten nasz dar materialny będzie ofiarą dla duszpasterstwa młodzieży. W Niedzielę Chrystusa Króla pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych. W przeddzień, 25 listopada, zapraszam młodych naszej diecezji na wspólne świętowanie do Kielc. Księży, siostry zakonne i opiekunów, proszę o pomoc młodym, aby mogli wziąć udział w ich święcie.

Z serca Wam wszystkim błogosławię Wasz Biskup Jan Piotrowski”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001