Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023 roku

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Przypominamy, iż nie ma w październiku codziennego różańca o godz. 16.30, a przez cały miesiąc druga msza św. popołudniowa rozpoczyna się o godz. 18.15.

2. Z racji przeżywanego dziś Dnia Papieskiego, zgodne z zapowiedzią sprzed tygodnia do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. W najbliższy piątek 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

4. Miesięczne spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października, po mszy św. o godz. 16.00.

5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki i spokojne wypełnienie ich w domach, tzn.:
* czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych;
* czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie;
* oraz godz. Mszy św., przed którą mają być wypominki czytane (z wyjątkiem godz. 18-ej).

Kartki na wypominki są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy oraz w zakrystii a wypełnione prosimy składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 16.10 – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

– wt. – 17.10 – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp, m

– śr. – 18.10 – święto św. Łukasza ew.

– pt. – 20.10 – wsp. św. Jana Kantego pr

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 14c przy ul. Kazimierza Wlk. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.45) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 13a przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

11. Komunikaty:

a) dzieci zapraszamy do Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00; młodzież natomiast w piątek na godz. 19.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) „Drodzy Diecezjanie! Dnia 22 października br., po raz kolejny w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. (…) Ofiary na tace, zbierane w Niedzielę Misyjną w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Pomogą najbardziej potrzebującym w młodych Kościołach oraz pracującym tam misjonarkom i misjonarzom. Wdzięczny za Waszą gorliwość i hojność, za wszelkie dary duchowe i materialne na rzecz misji, które płyną od osób duchownych i świeckich naszej diecezji, z serca wszystkim błogosławię. Wasz Biskup Jan Piotrowski”.

d) „Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na wykład o. Jana Strumiłowskiego: Oblicza piękna: błogosławiony Kadłubek w najbliższy czwartek o godzinie 17.00. Wykład rozpoczyna drugą edycję Akademii Wiara-Kultura-Nauka. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

e) „W dniach 20 – 22 października b.r. w auli Duszpasterstwa Rodzin w Kielcach przy Al. IX Wieków Kielc 15 (obok Domu Księży Emerytów) odbędzie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych p.t.. „Zanim powiesz TAK” . Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. Szczegółowe informacje i wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 721 491 536.”

f) „Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz specjalny filmu pt. „Sound of freedom – dźwięk wolności”. Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 19.10 o godz. 17.00. Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001