Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023 roku

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania.:

* Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

* Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Przypominamy, że właściwym miejscem przystępowania do sakramentów świętych jest parafia miejsca zamieszkania, a nie parafia szkoły.

2. W najbliższą środę – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę. Po tajemniczki różańcowe mogą się także zgłosić dzieci, które chciały by do tego kółka przystąpić.

3. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – jak we wszystkie „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 18.09 – święto św. Stanisława Kostki z, Patrona Polski

– śr. – 20.09 – wsp. św. męcz.: Andrzeja Kim Taegon pr,, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– czw. – 21.09 – święto św. Mateusza Ap., Ew.

– sob. – 23.09 – wsp. św. o. Pio z Pietrelciny

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z bloku nr 12 przy ul. Kazimierza Wlk. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 15 przy ul. Kazimierza Wielkiego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

10. Komunikaty:

a) w najbliższą sobotę odbędzie się XXIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Chętnych do udziału w rajdzie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Trzeba się szybko decydować. Zapisy tylko dziś

b) w związku z tymże rajdem – w najbliższą sobotę nasze Oratorium będzie „w drodze”; dzieci także jeszcze dziś mogą zgłaszać swój udział (z rodzicami lub opiekunami)

c) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

e) „W dniach 23 – 24 września br. odbędzie XXXIX Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę: z modlitwą w intencji Ojczyzny i polskich rodzin oraz odnowieniem Przymierzy Małżeńskich. Pielgrzymka rozpocznie peregrynację relikwii błogosławionej rodziny ULMÓW w polskich diecezjach.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001