Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023 roku

1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych (nie tylko dla pierwszaków).

2. W przyszłą niedzielę, 17-go września, odbędą się pierwsze – organizacyjne spotkania rozpoczynające w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. 

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Przypominamy, że właściwym miejscem przystępowania do sakramentów świętych jest parafia miejsca zamieszkania, a nie parafia szkoły.

3. W najbliższą środę, 13-y dzień września – Dzień Fatimski w naszej parafii. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; po Eucharystii będzie odprawione nabożeństwo w intencji chorych połączone z błogosławieństwem lekarstw, litanią w int. chorych i zakończone błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – na tę mszę św. zapraszamy dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny)

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 13.09 – wsp. św. Jana Chryzostoma bp, dr K-ła

– czw. – 14.09 – święto podwyższenia Krzyża Świętego

– pt. – 15.09 – wsp. NMP Bolesnej

– sob. – – 16.09 – wsp. św. męcz. Korneliusza p i Cypriana bp

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z bloku nr 7 przy ul. Kazimierza Wlk. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 12 przy ul. Kazimierza Wielkiego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego są w zakrystii.

10. Komunikaty:

a) dzieci zapraszamy do Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00; młodzież natomiast w piątek na godz. 18.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych do przystąpienia do wspólnoty Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy tych, którzy taką chęć zadeklarowali w ubiegłą niedzielę, tych, którzy nie wpisali się na listy, ale zdecydowali się w ostatnich dniach a tym, którzy jeszcze się wahają życzymy odwagi w podjęciu decyzji i również zapraszamy. Sobota, 16 września, godz. 19.00, Dom Parafialny.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001