Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023 roku

1. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych i świątecznych: godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów zdążających do Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziękujemy za skoszenie oraz wygrabienie trawy i prace porządkowe wokół kościoła, za przygotowanie stanowisk dla poczęstunku, za podarowane ciasta, bułki, rogaliki i inne smakołyki, za przywiezioną wodę, herbatę, i inne gotowe produkty, a także za złożone na ten cel ofiary pieniężne. Dziękujemy za miłą i serdeczną obsługę pielgrzymów przy stołach na placu i w Domu Parafialnym. Wszystkim za okazaną gościnność i życzliwość z serca płynące Bóg zapłać. 

3. W najbliższy wtorek 15-y dzień sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym wakacyjnym. Po każdej mszy świętej poświęcenie pierwocin zbóż oraz ziół, kwiatów i owoców.

4. W najbliższą niedzielę 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. 

5. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 14.08 – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego pr, m

– czw. – 17.08 – wsp. św. Jacka pr

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9.  Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z bloku nr 116b przy ul. Piekoszowskiej: Grażynie i Andrzejowi Grygielom, Edycie Domagale, Aurelii Rurarz, Zdzisławie Kowalskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116c przy ul. Piekoszowskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

11. Komunikaty:

a) w Oratorium oraz bibliotece parafialnej trwa przerwa wakacyjna.

b) są jeszcze wolne miejsca na naszą parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Wambierzycach i Krzeszowie w dniach 9-10 września br.; zapisy chętnych oraz bliższe informacje – w zakrystii

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001