Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 09 lipca 2023 roku

1. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych i świątecznych: godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

2. W najbliższy czwartek, 13-y dzień miesiąca lipca – Dzień Fatimski w naszej parafii. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; po Eucharystii będzie odprawione nabożeństwo w intencji chorych połączone z błogosławieństwem lekarstw, litanią w int. chorych i zakończone błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny)

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

4. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 11.07 – święto św. Benedykta op-, Patrona Europy

– śr. – 12.07 – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu bp, m

– czw. – 13.07 – wsp. św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

– sob. – 15.07 – wsp. św. Bonawentury bp, dr K-ła

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7.  Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedziele oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

9. Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie! Przed wiekami, na drodze od Bazyliki Katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru Ojców Bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa. Dla kielczan jest to szczególne miejsce kultu i historii. 

Niestety, 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.

Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu.

Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece. Proszę, by w niedzielę 9 lipca br. we wszystkich parafiach po każdej Mszy św. odczytać niniejszy komunikat oraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje. Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji.

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

b) „Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie odnaleźć sens wiary i przeżyć rekolekcje w drodze.”

c) W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej z Kielc na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych, księży i siostry zakonne.  Wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą. Dla zainteresowanych więcej szczegółów na plakacie w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca internetowo na stronie: www.pielgrzymkarowerowa.pl 

d) „Drodzy Diecezjanie! 8 września 1253 roku w Asyżu miały miejsce uroczystości kanonizacyjne św. Stanisława biskupa i męczennika. W 770 rocznicę tego wydarzenia, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem i delegacjami pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, będziemy uczestniczyć w dziękczynieniu i wspólnej modlitwie na Placu św. Piotra w Rzymie i Asyżu. Zapraszam duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania do Włoch. 

Więcej informacji na temat diecezjalnej pielgrzymki można uzyskać w Kurii Diecezjalnej lub u własnych duszpasterzy. 

Niech św. Stanisław biskup i męczennik, patron diecezji kieleckiej, wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski u Boga.

Na czas pielgrzymowania z serca błogosławię  Wasz Biskup † Jan Piotrowski

e) w Oratorium trwa przerwa wakacyjna

f) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Jedynak (pogrzeb jutro o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001