Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 roku

1. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne dziękujemy:

* tym, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na wschód od kościoła), ul. Starowiejskiej i mieszkańcom bloków;
* Siostrom Salezjankom;
* służbie liturgicznej;
* pocztom sztandarowym;
* druhom strażakom;
* dzieciom (szczególnie I-komunijnym i świętującym rocznicę I. Komunii św.) oraz ich rodzicom;
* młodzieży 
* grupom modlitewnym naszej parafii;
* wszystkim zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób;
* oraz p. Marianowi i p. Krzysztofowi.

Z racji Bożego Ciała zostały złożone ofiary na budowę kościoła oraz zamówione msze św. Dziękujemy:

– mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (III-i ołtarz) – msza św.: 09.07.2023; g. 20.00

– mieszkańcom bloków oraz ul. Starowiejskiej (IV-y ołtarz) – msza św.: 02.07.2023; g. 7.00

– mieszkańcom ul. Malików i Kolejarzy (IV-y ołtarz) – msza św.: 25.06.2023; g. 16.00

2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 16.00. Od jutra do środy msze święte o godz. 17.00 i 18.00 a procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00. 

We czwartek, 15 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00 (mszy o godz. 18.00 w tym dniu nie ma). Prosimy o ustawienie ołtarzy i ich udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy Bożego Ciała.

3. W najbliższy wtorek, 13-y dzień miesiąca czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; po Eucharystii będzie odprawione nabożeństwo w intencji chorych połączone z błogosławieństwem lekarstw,, litanią w int. chorych i zakończone błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci; po mszy św. modlitwa różańcowa w int. dzieci naszej parafii w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i nadchodzącymi wakacjami.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. czerwcowe

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. W najbliższy piątek, 16-ego czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte w tym dniu o godz.: 9.00 i 17.00. Po mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo czerwcowe.

Podczas mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

W piątek, z racji uroczystości ku czci Serca Jezusowego, nie obowiązuje nas post. 

5. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, na mszy św. o godz. 11.00, chcemy tym wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni ostatnich 12-u miesięcy odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do piątku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

7. Kalendarz liturgiczny:

– sob. – 17.06 – wsp. Niepokalanego Serca NMP

8.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) przygotowanie liturgiczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania: jutro o godz. 18.30 oraz we wtorek o godz. 18.00.

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) Przypominamy o zaplanowanym na najbliższą sobotę, 17 czerwca, w Wiślicy XXI Spotkaniu Młodych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „#ZNAJDŹ MOC”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegiacie Wiślickiej i będzie miało dwie części: w pierwszej od godz. 9.30 będą miały miejsce warsztaty dla zapisanych wcześniej grup, a w drugiej, otwartej dla wszystkich, od godz. 14.00 planowany jest piknik, świadectwa i modlitwa. 

Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 14.30 w kolegiacie wiślickiej. 

Gośćmi Spotkania Młodych w Wiślicy będą WYRWANI Z NIEWOLI. Zapraszamy młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami. 

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Witczak. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001