Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 roku

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte serca i drzwi domów oraz za spotkania i rozmowy. Dziękujemy także za składane przy tej okazji ofiary na kościół oraz na tzw. kolędę. Bóg zapłać.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również dziś, po mszy św. o godz. 16.00, miesięczne spotkanie z rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Jutro 20-y dzień lutego, Uroczystość św. Hiacynty i Franciszka – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. z okolicznościowym kazaniem: o godz. 9.00 oraz 18.00. Różaniec o godz. 17.30. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie Wszystkich Parafian i Gości do ubogacenia się łaskami związanymi z odpustem i radosnego świętowania.

4. We wtorek msze święte o godz. 17.00 i 18.00. Różaniec o 16.30.

5. We środę, 22-go lutego, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. 

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Różaniec o godz. 17.30, Nowenna do MB Nieust. Pomocy po mszy św. wieczornej.

6. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Poprowadzi je o. Roman Westwal – obecnie przełożony prowincjalny zgromadzenia oo. Oblatów św. Józefa. 

Porządek Rekolekcji:

– środa – jak podano wyżej;

– czwartek i piątek: msze św. o godz. 9.00 i 18.00; różaniec o 17.30;

– w piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: * dla dorosłych – po mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi; * dla dzieci – o godz. 17.00.

– sobota: msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00; różaniec o 17.30;

* sobota będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej: od godz. 8.30 do 11.30 oraz od 17.00 do 19.00.

* w sobotę również będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

– przyszła niedziela: * msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym; * o godz. 16.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (po nim msza św. z nauką rekolekcyjną.)

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji. 

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w związku z uczestniczeniem w rekolekcjach oraz odprawianiem nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy także naszym Parafianom za wczorajsze prace drogowo-remontowe na placu kościelnym.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

13. Komunikaty:

a) do koszyków przy drzwiach kościoła można dziś składać ofiary na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji

b) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 25 lutego, na godz. 10.00 

c) zapraszamy do biblioteki parafialnej dziś od godz. 10.00 do 11.00; w czasie rekolekcji bibliotek nieczynna;

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę, 26 lutego, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

e) również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Katechezy Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach kursu tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

f) spotkanie informacyjno-organizacyjne dla tych, którzy zgłosili chęć uczestniczenia w pielgrzymce do Fatimy – czwartek, godz. 19.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001