Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023 roku

1. 1-go maja pan Andrzej zrezygnował z posady organisty w naszej parafii. Niech Pan Bóg wynagrodzi mu lata pracy u nas, a my módlmy się gorąco o dobrego i gorliwego nowego organistę.

2. W najbliższy czwartek I. spowiedź św. a w sobotę I. Komunia św. dzieci naszej parafii. Ogarnijmy je oraz ich rodziców naszą szczególną modlitwą w tym tygodniu.

3. W najbliższą sobotę – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania oraz ich rodzicami.

5. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

7. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 16.05 – święto św. Andrzeja Boboli pr, m

8.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą w sobotę na godz. 10.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na 99. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 20-21 maja br. Pielgrzymka rozpoczyna się modlitwą apelową w sobotę o 21. 00, a kończy w niedzielę Eucharystią o godz. 11.00. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w sobotę o godz. 21.30, które w tym roku poprowadzą pacjenci, lekarze i pielęgniarki z diecezji kieleckiej.

d) Kuria Diecezjalna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 20 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Wydarzenie upamiętnia osobę św. Jana Pawła II, za Jego wstawiennictwem będziemy modlić się m.in. za nasze rodziny. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn, gdzie znajdują się relikwie i pamiątki Papieża Polaka, do Borkowa. Spotkanie na placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze o godz. 9.30. Po zakończeniu możliwość powrotu autokarami. Karty uczestnictwa można  odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny. 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001