Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie (Uroczystość Wszystkich Świętych) 01 listopada 2020 roku

1. Dziś w Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte jak w każdą niedzielę.

Z racji tego, iż dziś jest I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy świętej – poświęcenie dewocjonaliów.

2. Jutro 2-gi dzień listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 9.00 oraz o 18.00. Po mszy św. o godz. 9.00 – procesja modlitewna za zmarłych z czytaniem „wypominek”, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych – również z czytaniem tegorocznych wypominek.

3. Na specjalne polecenie papieża Franciszka Penitencjaria Apostolska postanowiła, że odpust zupełny ofiarowany zmarłym zwykle ustanowiony od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego miesiąca aż do jego końca. Odpust taki można uzyskać będąc w stanie łaski uświęcającej, przystępując do komunii św., nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych (choćby tylko duchowo), pamiętając w modlitwie o Ojcu świętym i wyzbywając się przywiązania do grzechu.

„Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na nałożone ograniczenia (…), będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład (…) Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, (…) albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.”

4. Cały czas można zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej (czyste są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy i w zakrystii).

Wypominki jednorazowe (lub miesięczne) czytamy we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

5. W tym tygodniu:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 –   koło róż. Maryi

13.30-15.30 – koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych przez ks. proboszcza od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30; 

* pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych przez ks. Mirosława od godz. 9.00; * o godz. 16.30 spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; * o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (druga msza św. popołudniowa – o godz. 18.30).

6. Mimo, iż skończył się październik, to nie wrócimy przynajmniej przez jakiś czas  codziennego różańca o godz. 16.30. Podobnie, jak było to wiosną, od dziś będzie odmawiany w kaplicy o 20.30: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

7. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 04.11 – wsp. św. Karola Boromeusza bp

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Niestety znów nie ma komu podziękować za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

12. Komunikaty:

a) przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.
13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Wolniewicz, śp. Bogdan Gad, śp. Blanka Surma, śp. Iwona Surma. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001