Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Przemienienie Pańskie – 06 sierpnia 2023 roku

1. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych i świątecznych: godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

2. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

3. Wczoraj rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka kielecka na Jasną Górę. Wspieramy pielgrzymów modlitewnie jako grupa duchowa. Dziś Apel pielgrzymkowy po mszy św. wieczornej, a od jutra do soboty gromadzimy się w świątyni o godz. 20.30 na modlitewnym czuwaniu. W przyszłą niedzielę, Apel Jasnogórski znów po mszy św. wieczornej. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania..

4. Już we środę rano ugościmy pielgrzymów w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zadeklarowali pomoc w przyjęciu pątników, upieczeniu ciasta lub słodkich bułek, użyczeniu naczyń kuchennych, a także za złożone ofiary pieniężne na ten cel. Bóg zapłać. 

Prosimy o pomoc w przygotowaniu stanowisk (we wtorek od godz. 18.30) oraz o obecność  w środowy poranek (na godz. 6.00).

5. W najbliższą niedzielę 13-ty dzień miesiąca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze święte w porządku niedzielnym wakacyjnym.

O godz. 19.15 rozpocznie się różaniec fatimski, który poprowadzi Apostolat Maryjny.

Wieczorna msza św. (o godz. 20.00) – tradycyjnie w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

7. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 08.08 – wsp. św. Dominika pr

– śr. – 09.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dz, m, Patronki Europy

– czw. – 10.08 – święto św. Wawrzyńca dkn, m

– pt. – 11.08 – wsp. św. Klary dz

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10.  Dziękujemy za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z bloku nr 116a przy ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116b przy ul. Piekoszowskiej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

10. Komunikaty:

a) w Oratorium oraz bibliotece parafialnej trwa przerwa wakacyjna.

b) w dalszym ciągu zapraszamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce  do sanktuariów maryjnych w Wambierzycach i Krzeszowie w dniach 9-10 września br.; zapisy chętnych oraz bliższe informacje – w zakrystii

c) Instytut Pamięci Narodowej, Parafia pw. św. Kazimierza w Bilczy oraz Kielecka Piesza Pielgrzymka zapraszają na oratorium „Byśmy byli jedno”, które odbędzie się we wtorek, 8 sierpnia 2023 r., o godz. 9:00 w kościele w Bilczy. Oratorium opowiada historię Kościoła polskiego w czasach komunizmu i jest hołdem dla niezwykłych kapłanów XX wieku – Stefana Wyszyńskiego, Karola Wojtyły oraz Franciszka Blachnickiego. Wstęp wolny.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001