Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej 28 maja 2023 roku

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Liturgiczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania – jutro i pojutrze o godz. 18.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego:

* w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00,

* w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

5. W najbliższy czwartek, 8-go czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 – procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy:

I – przy bramie placu kościelnego;

II – przed posesją p. Rębosz;

III – przy posesji p. Borusińskich;

IV – przy posesji p. Synaków.

Prosimy o zabranie konstrukcji ołtarzy w odpowiednie miejsca na trasie procesji oraz choć skromne ich przyozdobienie.Czwartoklasiści naszej parafii będą w uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 przeżywać rocznicę I Komunii św. Zapraszamy ich w strojach pierwszokomunijnych.

Zaproszenie do udziału w procesji kierujemy także do:

* dzieci, które w tym roku przystąpiły do I. Komunii św. (oczywiście w strojach pierwszokomunijnych);

* dzieci chętne do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami i niesienia emblematów eucharystycznych;

* druhów strażaków (z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji);

* wspólnot modlitewnych naszej parafii;

* asysty liturgicznej

* oraz wszystkich naszych Parafian i przybyłych Gości.

Przygotowanie liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed Uroczystością Bożego Ciała – we środę o godz. 18.30.

6. Od czwartku przez kolejnych 8 dni będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. W tym tygodniu procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego: w piątek i w sobotę – po mszy św. o godz. 17.00; w przyszłą niedzielę – po mszy św. o godz. 16.00.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 05.06 – wsp, św. Bonifacego bp, m8.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli są w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą w sobotę na godz. 10.00 a młodzież w w najbliższy piątek na godz. 18.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) W najbliższy piątek, 9 czerwca 2023 roku, w Archiopactwie Ojców Cystersów, będzie miało miejsce nocne czuwanie naszego dekanatu przy relikwiach bł. Wincentego Kadłubka. Chętnych do udziału w czuwaniu prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

d) zgodnie z dekretem ks. biskupa Ordynariusza z 2018 roku w 1-ą niedzielę czerwca, w parafiach diecezji kieleckiej przeprowadzana jest zbiórka ofiar, jako wyraz solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Ofiary na dzisiejszą zbiórkę prosimy składać do koszyków przy drzwiach kościoła.

e) dziś o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona msza św., po której z Placu Najświętszej Maryi Panny wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!”. Następnie uczestnicy przejdą ulicami centrum Kielc do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu będzie festyn przy muszli koncertowej Parku Miejskiego. Zachęcamy do udziału w Marszu rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.

f) Jutro na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. PROGRAM SPOTKANIA:10.30 – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz zawiązaniewspólnoty na lotnisku w Masłowie11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka 12.00 – część artystyczna

g) W dniu 10 czerwca o godz. 19:00 w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica odbędzie się XI Uwielbienie w Centrum Miasta, pod hasłem WZYWAM IMIĘ TWE. Gośćmi spotkania będą między innymi: Gabi Gąsior, Grzegorz Czerwicki, Paweł Chustak, Zespół Kryształki z Daleszyc.

h) W sobotę – 17 czerwca w Wiślicy odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „#ZNAJDŹ MOC”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.00 w Kolegiacie Wiślickiej i będzie miało dwie części: w pierwszej od godz. 9.30 będą miały miejsce warsztaty dla zapisanych wcześniej grup, a w drugiej, otwartej dla wszystkich, od godz. 14.00 planowany jest piknik, świadectwa i modlitwa. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 14.30 w kolegiacie wiślickiej. Gośćmi Spotkania Młodych w Wiślicy będą WYRWANI Z NIEWOLI. Zapraszamy młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001