Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2022 roku

1. Jutro II-i dzień Świąt Bożego Narodzenia – uroczystość św. Szczepana Męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcenie owsa – po mszy św. o godz. 11.00.

2. We wtorek, 27-go grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina po mszy św. o godz. 17.00.

Po tej mszy św. spotkanie z członkami Apostolatu Maryjnego naszej parafii.

3. W piątek, 30-go grudnia, święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji małżonków połączonych sakramentalnym węzłem w naszym kościele w 2022 roku.

W tym dniu także kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 17.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

4. Od wtorku do piątku msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

5. W najbliższą sobotę – ostatni dzień 2022 roku. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 17.00. Po mszy św. odprawimy okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

7. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim naszym Parafianom, którzy zaangażowali się w świąteczne udekorowanie naszej kaplicy. Bóg zapłać.

Dziękujemy również tym wszystkim, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za okazane dobre serce i pomoc – Bóg zapłać.

Dziękujemy także z całego serca za przekazane życzenia świąteczne i noworoczne.

8. W najbliższą środę, 28-go grudnia, rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Pragniemy spotkać się ze wszystkimi parafianami – prosimy zatem o obecność (w miarę możliwości oczywiście) wszystkich Domowników oraz o otwarte drzwi i serca (nigdzie nie będziemy wpychać się na siłę). W trwającej już kolejny rok trudnej sytuacji niech wszyscy czują się wolni w swojej decyzji o spotkaniu kolędowym.

Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, pasyjkę, zapalone świece, wodę święconą i kropidło; dzieci natomiast przygotowują zeszyty bądź zeszyty ćwiczeń z religii. 

Prosimy także na czas kolędy wyłączyć telewizor czy radio oraz schować czworonogi, zwł. psy.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

środa, 28 grudnia: od 15.30 Kolejarzy

czwartek, 29 grudnia: od 15.30 Starowiejska

piątek, 30 grudnia: od 15.30 Stawki

od 15.30 Kaz. Wlk 9; Permska – domy jednorodzinne

W najbliższą niedzielę powiemy o porządku kolędowym mszy świętych i nabożeństw oraz o proponowanej zmianie w odwiedzinach kolędowych w domach przy ul. Piekoszowskiej i Malików.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Świąteczne wydanie Niedzieli oraz świąteczno-noworoczne Gościa Niedzielnego są w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) trwa przerwa świąteczna w naszym Oratorium oraz bibliotece parafialnej

b) dziś wymiana tajemnic w Dziecięcym oraz Rodzinnym Kółku Różańcowym

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Henryka Pulut. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001