Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 25 listopada 2018 r.

 1. Trwa Nowenna Różańcowa o dobre przeżycie Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy już za tydzień – 2 grudnia, w I. Niedzielę Adwentu. Modlimy się codziennie o godz. 16.30 (dziś przed mszą św. o godz. 18.00) w intencji całej naszej parafii – o błogosławione owoce Rekolekcji oraz w intencji o. Rekolekcjonisty.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. Maryi.]

 

 1. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Marcin Rokita. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

Rekolekcyjne spotkanie z dziećmi – w poniedziałek, 3 grudnia o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.

Dzień spowiedzi rekolekcyjnej, we środę, 5 grudnia.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższy wtorek po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki (puste druki są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 30.11 – pt. – święto św. Andrzeja ap.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i budowę kościoła naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– 25 wybitnych Polaków odebrało Order Orła Białego

– Król kosmosu – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Król na kolanach – Uroczystość Chrystusa Króla

– Papież naszej niepodległości – Benedykt XV od początku swego pontyfikatu był przekonany, że Polska się odrodzi. To on mówił: Polska zawsze wierna

– Nie tylko fajerwerki – jak Polacy świętowali 11. Listopada

 

 1. Komunikaty:
  a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz tych, którzy mają w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

 

c) Dziękujemy tym naszym Parafianom, którzy zadeklarowali chęć ofiarowania choinki do kościoła na zbliżające się święta. Bóg zapłać.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Ogrodnik. Wieczny odpoczynek

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001