Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 24 listopada 2019 r.

1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego oraz o nowe dobre powołania kapłańskie i zakonne, jak również za wsparcie materialne – dzisiejsza taca jest w całości przeznaczona na potrzeby seminarium. Dziękujemy naszym Gościom za posługę Słowa i posługę liturgiczną w naszej parafii.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie członków Dziecięcego Kółka Różańcowego i wymiana tajemnic.

3. Trwa Nowenna Różańcowa o dobre przeżycie Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy już za tydzień – 1 grudnia, w I. Niedzielę Adwentu. Modlimy się w intencji całej naszej parafii oraz w intencji o. Rekolekcjonisty. 

W tym tyg. codzienną modlitwę różańcową prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

4. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Krzysztof Banasik – wicedyrektor Caritas naszej diecezji. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

Za tydzień I. niedziela miesiąca – na każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

5. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, po mszy św. o godz. 11.00 – miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

6. W najbliższą środę, 27 listopada, wspominamy św. Katarzynę Laboure. Jest to święto patronalne Apostolatu Maryjnego – wspólnoty cudownego medalika. W tym dniu msza św. będzie odprawiona tylko o godz. 17.00. Po niej nowenna do MB Nieust. Pomocy a po nowennie zapraszamy na film poświęcony patronce Apostolatu Maryjnego.

7. Można jeszcze w zakrystii bądź kancelarii parafialnej zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. 

8. Kalendarz liturgiczny:

– sob. – 30.11 – święto św. Andrzeja ap

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku nr 114 przy ul Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 18.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116a przy ul. Piekoszowskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Nie wystarczy tylko przyjść. Miejsce świeckich w Kościele wcale nie jest pod chórem

– Czy Kościół jest potrzebny, by wierzyć w Boga? Dlaczego dla wielu Kościół jawi się jako przeszkoda na drodze do wiary?

– Smog – jak się bronić przed tym zagrożeniem

– Nie zabijaj słowem – za pomocą słowa można zabić albo uratować życie

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

 – Prawo do religii. W jaki sposób i jak często łamane jest w Polsce prawo do wolności religijnej?

– Nie z tej ziemi. Chrystus jest Królem niezależnie od tego, czy człowiek uznaje Jego władzę, czy nie. 

– Kolonie zjednoczone – ONZ coraz mocniej promuje zabijanie dzieci nienarodzonych

13. Komunikaty:

a) w przyszłą niedzielę za zgodą i błogosławieństwem ks. bpa Ordynariusza będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację Kasi Augustyniak, która w wieku 17 lat przeszła udar mózgu. Z góry dziękujemy za wrażliwość i pomoc wszystkim ofiarodawcom.

b) „W piątek 29 listopada 2019 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził piątą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.”

c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

d) przypominamy, że  najbliższy piątek w Domu Rekolekcyjnym w Skorzeszycach rozpoczyna się Weekend z Lectio divina (medytacje ze Słowem Bożym). Są jeszcze wolne miejsca.

[Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie na tablicy ogłoszeń]

e) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

f) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marian Strojek. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001