Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 22 listopada 2020 roku

1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy się w naszej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

2. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Przypominamy, iż w tym roku odpust zupełny ofiarowany zmarłym można uzyskać przez cały miesiąc listopad.

3. W najbliższy piątek – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku Liturgicznego. I Niedziela Adwentu to jednocześnie pierwszy dzień naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je ks. Marcin Kowalski – profesor nauk biblijnych w Seminarium Duchownym w Kielcach i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Za tydzień porządek mszy świętych z naukami, jak w każdą niedzielę. Program całych rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Można go też znaleźć na naszej stronie internetowej.

Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będziemy również transmitować za pośrednictwem naszej strony internetowej.

5. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 24.11 – wsp. św. Andrzeja Dunc-Lac pr i Towarzyszy

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Potrzeba wiary Abrahama. O tym, jak przetrwać trudny czas, w którym żyjemy
– Sąd idzie. Czy mamy bać się sądu ostatecznego?
– Jak przeżyć Mszę w telewizji? 

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Raport Watykański nie obciąża naszego papieża
– Zmieniają życie. Czym dla nas, katolików są sakramenty?
– Bunt barbarzyńców. Epidemia odsłoniła w nas bardzo dużo 

9. Komunikaty:

a) przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

b) W niedzielę 29 listopada 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w parafiach naszej diecezji, wspólnotach zakonnych, w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz we wspólnotach rodzinnych.

c) nadal zawieszone są spotkania w ramach naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Porządek mszy w najbliższy piątek będzie jednak taki jak w biblijne piątki tj. o godz. 9.00 i 18.00.

d) katecheza przedchrzcielna dla rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi – w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001