Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą (19 listopada 2017 r.)

 1. Jutro, z racji 20-go dnia miesiąca, nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka z ucałowaniem relikwii o godz. 17.30. Po nowennie spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic. Zachęcamy w dalszym ciągu dzieci, do przystąpienia do Dziecięcego Koła Różańcowego (szczegółowe informacje u księży i u sióstr).
 1. W najbliższy piątek rozpoczniemy Modlitewną Nowennę o dobre przeżycie Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczniemy za dwa tygodnie, 3 grudnia, w I. Niedzielę Adwentu. Modlić się będziemy podczas codziennego różańca o godz. 16.30 (w niedzielę przed mszą św. o godz. 18.00) w intencji całej naszej parafii oraz o. Rekolekcjonisty.

 

 1. Miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św.  i ich Rodzicami odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 listopada, o godz. 9.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło Maryi.

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00. W najbliższą sobotę odkrywamy w sobie talenty artystyczne… Więcej na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 20.11 – pon. – wsp. św. Rafała Kalinowskiego pr

– 21.11 – wt. – wsp. Ofiarowania NMP

– 22.11 – śr. – wsp. św. Cecylii dz, m

– 24.11 – pt. – wsp. św. męcz. Andrzeja Dung-Lac pr i Towarzyszy

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– (Nie)zapomniany papież – Jan Paweł I

– Polacy są miłosierni. Wywiad z dyrektorem Caritas Polska

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jak przyjąć znamię daru Ducha Świętego? – wywiad z abp Grzegorzem Rysiem

– Zagubiona Europa – mówi kard. Robert Sarah

W Niedzieli Kieleckiej m.in.*

– O nowym biskupie pomocniczym w Kielcach

 

 1. Komunikaty:
  a) zgodnie z zapowiedzią włączymy się inicjatywę organizowaną z okazji Światowego Dnia Ubogich pt. Tytka Charytatywna. Ze stolika pod ikoną MB Nieust. Pomocy można zabrać papierowe torby (tytki) a wypełnione darami (np. art. spożywcze, chemiczne) będziemy zbierać i zanosić do potrzebujących w naszej parafii w drugiej połowie adwentu.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001