Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 18 listopada 2018 r.

 1. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.
 1. W najbliższy wtorek (tj. pojutrze) -20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W najbliższy piątek rozpoczniemy Modlitewną Nowennę o dobre przeżycie Rekolekcji Adwentowych. Od piątku przez kolejnych dziewięć dni modlić się będziemy podczas codziennego różańca o godz. 16.30 (w niedzielę przed mszą św. o godz. 18.00) w intencji całej naszej parafii oraz o. Rekolekcjonisty.

 

 1. Spotkanie z rodzicami  uczniów klas trzecich SP przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 listopada, o godz. 9.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki (puste druki są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 10.11 – wsp. św. Rafała Kalinowskiego pr

– śr. – 21.11 – wsp. Ofiarowania NMP

– czw. – 22.11 – wsp. św. Cecylii dz, m

– sob. – 24.11 – wsp. św. męcz. Andrzeja Dung-Lac pr i Towarzyszy

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i budowę kościoła naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Pod biało-czerwonym sztandarem. Polacy świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości

– By dziadek był sprytniejszy od oszusta – ludzie starsi często padają ofiarą przestępstw

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– W poszukiwaniu wspólnoty – świętowanie Niepodległości

– Prawo w służbie ideologii (unijne sądownictwo)

– Na Zachodzie płoną synagogi, ale to Polaków oskarżają o antysemityzm

 

 1. Komunikaty:
  a) ks. bpa Ordynariusza: „Drodzy Diecezjanie, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, w dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele 2. Światowy Dzień Ubogich. (…) Proszę Kapłanów, Osoby Konsekrowane i Wiernych Świeckich, by szczególnie w tym dniu, we wspólnotach parafialnych, zanosili modlitwę za ludzi ubogich i podjęli konkretne dzieła miłości. Włączmy się w akcję zainicjowaną przez diecezjalną Caritas. Wypełniając Torby Miłosierdzia możemy podzielić się z potrzebującymi żywnością. Niech będzie to okazja do zainicjowania lub ożywienia działalności parafialnych zespołów Caritas.

Na wspólne obchody Światowego Dnia Ubogich zapraszam do Kielc. Dziś o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej sprawowana będzie Eucharystia w intencji ludzi ubogich, następnie na kieleckim rynku Caritas przygotuje poczęstunek dla potrzebujących w Namiocie Miłosierdzia. Modlitwa we wspólnocie i dzielenie się posiłkiem niech będzie konkretnym wymiarem budowania chrześcijańskiej wspólnoty. Na odkrywanie radości z rzeczywistości bycia razem z serca błogosławię. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.

– nasza parafia tradycyjnie włączy się w tę pomoc najbardziej potrzebującym poprzez przedświąteczną zbiórkę żywności;


b) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00


c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz tych, którzy mają w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


d) Gdyby ktoś chciał ofiarować choinkę do kościoła na zbliżające się święta, to prosimy o kontakt w przeciągu najbliższego tygodnia, zanim złożymy konkretne zamówienie w plantacji drzewek, na co już najwyższy czas.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Barbara Kaniewska, śp. Wanda Górczak. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001