Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 13 listopada 2022 roku

1. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej (czyste są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy i w zakrystii).

2.  Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

3. W przyszłą niedzielę. 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

4. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 17.11 – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej z

– pt. – 18.11 – wsp. bł. Karoliny Kózkówny dz, m

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Od kanonizacji Jana Pawła II nasiliły się ataki na jego osobę. Komu zależy na oczernianiu świętego papieża?

– Czy w czasach wojennej zawieruchy przykazanie „nie zabijaj” traci na znaczeniu? 

W dodatku „Bliżej Życia z Wiarą”: historia życia człowieka, którego Bóg znalazł na ulicy oraz opowieść przedstawiająca ks. Dolindo Ruotolo – mistyka z Neapolu

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Odrzucając prawdę o tym, co zawdzięczamy chrześcijaństwu jako naród, krzywdzimy samych siebie.

– O tym, czego uczy nas historia.

Do tego numeru „Gościa” dołączona jest ostatnia płyta z kolekcji „Biblia Audio”.

9. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 6 listopada, na godz. 10.00. 

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00 

c) Ponawiamy zaproszenie do Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach na Weekend Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2022 r. Poświęcone jest tematowi modlitwy w Ewangelii św. Łukasza. Prowadzi ks. Tomasz Siemieniec – wykładowca Pisma świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

d) „Drodzy Bracia i Siostry wierni diecezji kieleckiej wraz ze swoimi duszpasterzami! 

Ojciec Święty Franciszek w Orędziu do Młodzieży zapraszając do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, zachęca, aby ostatni etap przygotowania do światowego spotkania w Lizbonie był poświęcony wpatrywaniu się w Maryję, która w pośpiechu udaje się do swojej Krewnej Elżbiety: „Etap drogi, który pozostał nam jeszcze do Lizbony, będziemy przemierzać wspólnie z Dziewicą z Nazaretu, która zaraz po zwiastowaniu „wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39), żeby pomóc swej kuzynce Elżbiecie”.

Mając na uwadze te słowa Papieża oraz wpatrując się w przykład Matki Najświętszej chcemy po raz kolejny wesprzeć duchowo i materialnie duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, a także wspomóc jego działalność w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r. 

Nawiązując do gestów wielkiej życzliwości z poprzednich lat zachęcam i proszę, aby w Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed naszymi kościołami parafialnymi oraz kaplicami.

Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

e) Od 2008 roku druga niedziela listopada ma w Kościele w Polsce szczególny charakter Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie stara się zwrócić oczy wiernych  i ich duszpasterzy na stale obecny dramat cierpiących chrześcijan w różnych zakątkach świata. Dziś wesprzemy materialnie ofiarami zebranymi do puszek, ogarniętą wojną Ukrainę.

f) „Duszpasterstwo Młodzieży i Centrum ŚDM Diecezji Kieleckiej zaprasza młodych do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym – w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 19 listopada 2022 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach oraz kościołach stacyjnych. Hasłem tegorocznego spotkania jest fragment z Ewangelii św. Łukasza – „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39) 

RAMOWY PLAN SPOTKANIA:

12:00 – rozpoczęcie spotkania. Młodzież wraz z opiekunami spotyka się w wyznaczonym przez organizatorów miejscu, gdzie na grupę będzie czekał „przewodnik”

12:30 zawiązanie wspólnoty w kościołach stacyjnych oraz konferencja

13.30 – spotkanie warsztatowe w grupach

15:00 – posiłek

15:45 – wyjście z kościołów stacyjnych

16.15 – FLASH MOB na placu artystów

17.00 –  konferencja – Ja Głąba SJ

18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

19.00 – Uwielbienie z zespołem „To ON”

20:15 – ZAKOŃCZENIE SPOTKANIA

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 16 listopada poprzez formularz, który znajduje się pod tym linkiem: https://forms.gle/mucezbovnar2FFrA8

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001