Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą – 4 listopada 2018 r.

 1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego oraz o nowe dobre powołania kapłańskie i zakonne, jak również za wsparcie materialne – dzisiejsza taca jest w całości przeznaczona na potrzeby seminarium. Dziękujemy naszym Gościom za posługę Słowa i posługę liturgiczną w naszej parafii.

Dziś, z racji I. niedzieli miesiąca, na każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Jeszcze do 8 listopada, można, będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do komunii św. oraz nawiedzając z modlitwą cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za kogoś z bliskich zmarłych (każdego dnia).

 

 1. W najbliższą niedzielę, 11-y dzień listopada – 100-a rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Po każdej mszy św. będzie odprawione okolicznościowe nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz wszystkich Polaków w kraju i za granicą.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich Rodzicami.

 

 1. Wracamy do zwykłego porządku mszy św. w dni powszednie: 17.00 i 18.00.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30. W tym tyg. prowadzi koło róż. św. Franciszka.

 

 1. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki (są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe (lub miesięczne) będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 9.11 – pt. – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– 10.11 – sob. – wsp. św. Leona Wlk p, dr K-ła

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Musi wyboleć do końca – jak przeżywać czas żałoby

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Kościół młodych – zakończył się synod

– 100 lat temu nie tylko Polska odzyskała niepodległość

 

 1. Komunikaty:
  a) W najbliższą sobotę o godz. 10.00 z placu przed Domem Parafialnym wyruszy Rajd Niepodległości. Ze śpiewem pieśni legionowych i patriotycznych, z flagami i biało-czerwonymi chorągiewkami pójdziemy pod Krzyż Powstańców na Bruszni. Tam modlitwa w int. Ojczyzny, wszystkich poległych w walkach o niepodległość i w obronie tej niepodległości oraz za wszystkich Polaków. Zapraszamy Dzieci, Rodziców, Dziadków i wszystkich Parafian. Chcemy w ten sposób także uczcić 100-ą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


b) Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych i zbierały obrazki do pamiątkowej książeczki poświęconej 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, złożyły te książeczki po mszy św. w zakrystii.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001