Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą – 31 października 2021 roku

1.  Dziś po mszy św. o godz. 16.00 ostatnie w tym raku październikowe nabożeństwo różańcowe.

Po nabożeństwie miesięczne spotkanie z członkami grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii

2. Jutro 1-y dzień listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy o godz. 16.00 (tej nie będzie).

O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. za wszystkich zmarłych w ostatnich 12-u miesiącach naszych parafian.

3. We wtorek 2-gi dzień listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 9.00 oraz o 18.00. Po mszy św. o godz. 9.00 – procesja modlitewna za zmarłych z czytaniem „wypominek”, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych – również z czytaniem tegorocznych wypominek.

4. Również i w tym roku, Penitencjaria Apostolska postanowiła, że odpust zupełny ofiarowany zmarłym zwykle ustanowiony od 1 do 8 listopada, zostaje przeniesiony na inne dni tego miesiąca aż do jego końca. Odpust taki można uzyskać będąc w stanie łaski uświęcającej, przystępując do komunii św., nawiedzając cmentarz z modlitwą za zmarłych (choćby tylko duchowo), pamiętając w modlitwie o Ojcu świętym i wyzbywając się przywiązania do grzechu.

„Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na nałożone ograniczenia (…), będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład (…) Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, (…) albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.”

5. Przez cały następny rok będziemy w każdą niedziele polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Wypełnione kartki na wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe oraz miesięczne będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

6. W tym tygodniu:

– pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie: * msze święte o godz. 9.00 i 18.00; * po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna indywidualna adoracja (zachęcamy do wstąpienia w ciągu dnia do kaplicy choć na chwilę modlitwy); * o godz. 17.30 różaniec w int. powołań poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty 

11.30-13.30 – koło róż. Maryi 

13.30-15.30 – koło róż św. Franciszka 

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny].

– pierwszy piątek miesiąca: * odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przez ks. proboszcza od godz. 9.00; przez ks. wikariusza od godz. 10.00; * spowiedź od godz. 16.30; * wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz nabożeństwo I-piątkowe – o godz. 17.30;

– pierwsza sobota miesiąca: * msze święte o godz. 17.00 i 18.30; * o godz. 16.30 spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; * o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło róż. św. Franciszka

* za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

7. Wracamy do zwykłego porządku mszy św. w dni powszednie; będą odprawiane o godz.: 17.00 i 18.00.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 – prowadzi koło róż. św. Franciszka (dotyczy tylko środy i piątku z racji nagromadzenia szczególnych w tym tygodniu dni).

8. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 04.11 – wsp. św. Karola Boromeusza bp

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowsze numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Złoty klucz. Ostatnie ziemskie chwile świętych – Faustyny, Teresy od Dzieciątka Jezus, Jana Vianneya czy Karola Boromeusza.  
W najnowsze numerze Niedzieli min.:

– Polisa na życie wieczne. Czy można zapewnić sobie i swoim bliskim zmarłym otwarte bramy do nieba?
– Czy powinniśmy bać się śmierci? Co będzie potem? O sensie życia i o jego przemijaniu.

13. Apel Policji do Wiernych diecezji Kieleckiej.

14. Komunikaty:

a) w najbliższą sobotę, 6 listopada, zapraszamy dzieci do naszego Oratorium na godz. 10.00.

b) w tym tygodniu biblioteka parafialna będzie nieczynna.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Wawrzycka oraz śp. Julian Dąbrowski. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001