Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą 03 listopada 2019 r.

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie – poświęcenie dewocjonaliów.

2. W tym tygodniu:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż św. Franciszka

11.30-13.30 – Apostolat Maryjny

13.30-15.30 – koło róż. św. Hiacynty

15.30-17.30 –koło róż. Maryi]

3. Jeszcze do 8 listopada, można, będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do komunii św. oraz nawiedzając z modlitwą cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za kogoś z bliskich zmarłych (każdego dnia).

4. Wracamy do zwykłego porządku mszy św. w dni powszednie: 17.00 i 18.00.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30. 

W tym tyg. prowadzi koło róż. Maryi.

5. Można jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych do modlitwy „wypominkowej” w naszej parafii. Wypełnione kartki (są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe (lub miesięczne) będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 04.11 – wsp. św. Karola Boromeusza bp

– sob. – 09.11 – rocz. poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Uzdrowieni z beznadziei. Ośrodek San Damiano w Chęcinach

– W Kościele nic nie ginie. Czym są odpusty?

– Trybunał niespełnionych nadziei. Trybunał Konstytucyjny grał na zwłokę w kwestii aborcji eugenicznej. I sprawę utrącił…

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Świętość – jedyna opcja. W niebie są sami święci… wolą Bożą jest nasze uświęcenie już tu, na ziemi.

– Święci z misją specjalną. Rzecz o świętych patronach. 

– Nuda się nie uda. Jak zainteresować młodych katechezą?

– Ignorancja religijna i kulturowa bije wszelkie rekordy. Polska też stała się krajem misyjnym.

12. Komunikaty:

a) „W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest w dniach 29 listopada-1 grudnia br. „Weekend z lectio divina”. Lectio divina to praktyka modlitewna w oparciu o Pismo Święte. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach.” 

[Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie na tablicy ogłoszeń]

b) W najbliższą sobotę o godz. 10.00 z placu przed Domem Parafialnym wyruszy II Rajd Niepodległości. Ze śpiewem pieśni legionowych i patriotycznych, z flagami i biało-czerwonymi chorągiewkami pójdziemy pod Krzyż Powstańców na Bruszni. Tam modlitwa w int. Ojczyzny, za poległych w walkach o niepodległość i w obronie tej niepodległości oraz za wszystkich Polaków. Zapraszamy Dzieci, Rodziców, Dziadków i wszystkich Parafian. 

c) Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, zbierały obrazki i wklejały je na pamiątkową planszę, przyniosły te plansze (koniecznie podpisane!) w przyszła niedzielę do kościoła.

d) dzieci i młodzież z Oratorium zapraszamy oczywiście na nasz Rajd Niepodległości.

e) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001