Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą (29 października 2017 r.)

 1. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego oraz o nowe dobre powołania kapłańskie i zakonne, jak również za wsparcie materialne – dzisiejsza taca jest w całości przeznaczona na potrzeby seminarium. Dziękujemy naszemu Gościowi za posługę Słowa i posługę liturgiczną w naszej parafii.
 1. Kończy się październik. Nabożeństwa różańcowe jeszcze: dziś po mszy św. o godz. 16.00 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Zachęcamy jednak nadal do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

 1. Już we środę rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy bardzo jej potrzebują w swoim czyśćcowym oczekiwaniu na niebo. Jeśli ktoś jeszcze nie uporządkował grobów, to zostały jeszcze na to dwa najbliższe dni.

* We środę 1-y listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy o godz. 16.00. Nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 17.30.

W tym dniu, o godz. 11.00 odprawimy mszę św. za wszystkich zmarłych w ostatnich 12-u miesiącach naszych parafian.

* We czwartek 2-go listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 – z procesją modlitewną za zmarłych (i z czytaniem „wypominek”) oraz o 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe za zmarłych – również z czytaniem tegorocznych wypominek, a po różańcu modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z racji I-go czwartku miesiąca.

* Przez cały tydzień, od 1 do 8 listopada, można, będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do komunii św. oraz nawiedzając cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 

 1. Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki, spokojne wypełnienie ich w domach (czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych oraz czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane)  i składanie ich w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe (lub miesięczne) będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy również:
  a) I. piątek miesiąca:
  * odwiedziny chorych od godz. 9.00;
  * spowiedź od godz. 16.30;
  * wystawienie Najśw. Sakr., litania do Najśw. Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

w piątek zapraszamy już na nasz „codzienny” różaniec o godz. 16.30 – prowadzi koło róż. św. Franciszka

b) I. sobotę miesiąca:
* o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic;
* o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00. W najbliższą sobotę całe Oratorium wraz z rodzicami udaje się na całodniową pielgrzymkę do Pogrzebienia k/Raciborza. Zwiedzimy miejsce macierzyste Sióstr Salezjanek i poznamy początki Zgromadzenia. Zapraszamy dzieci, młodzież z Oratorium, scholi, dziecięcego kółka różańcowego i ich rodziców do wspólnego wyjazdu, modlitwy i zabawy. Zapisy do poniedziałku u s. Marioli.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 04.11 – sob. – wsp. św. Karola Boromeusza

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Miłość po(za) grób – Rzeczy ostateczne

– Umierać, nie żyć! Czy człowiek musi panicznie bać się śmierci?

– Rozsądnie o imigracji. Skoro Europejczycy nie cenią własnej kultury i historii, jak mogą oczekiwać, że przybysze będą je cenić?

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Dokąd idziesz, Europo? Jaka jest duchowa kondycja Europy i jaka będzie jej przyszłość?

– Uroczystość Wszystkich Świętych. W drodze do Niebiańskiego Jeruzalem

– Zaproszenie do wieczności. Człowiek często stawia pytania o sens swojego życia…

 

 1. Komunikaty:
  a) „Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela mu się pomocy. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. – Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcje”.

[Akcję tę poparła Konferencja Episkopatu Polski. Wspiera ją również oczywiście nasz ks. Biskup Ordynariusz]


b) Prosimy, aby dzieci, które zbierały podczas nabożeństw różańcowych obrazki i wklejały je na planszę z wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przyniosły te plansze, koniecznie podpisane, najpóźniej w przyszłą niedzielę. Najgorliwszych młodych miłośników różańca oczywiście nagrodzimy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001