Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą – 28 października 2018 r.

 1. Kończy się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe: jeszcze dziś po mszy św. o godz. 16.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zachęcamy do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

Jeszcze do środy a druga msza św. popołudniowa rozpoczyna się o godz. 18.15; nie ma również jeszcze w tym tygodniu różańca o godz. 16.30.

Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych i zbierały obrazki do pamiątkowej książeczki poświęconej 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przyniosły te książeczki do kościoła w najbliższą niedzielę. Wszystkich młodych miłośników różańca nagrodzimy.

 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczyna się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy bardzo jej potrzebują w swoim czyśćcowym oczekiwaniu na niebo. Jeśli ktoś jeszcze nie uporządkował grobów, to zostały jeszcze na to trzy najbliższe dni.

* We czwartek 1-y listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy o godz. 16.00. W tym dniu, o godz. 11.00 odprawimy mszę św. za wszystkich zmarłych w ostatnich 12-u miesiącach naszych parafian.

* W piątek 2-go listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 – z procesją modlitewną za zmarłych (i z czytaniem „wypominek”) oraz o 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe za zmarłych – również z czytaniem tegorocznych wypominek.

* Przez cały tydzień, od 1 do 8 listopada, można, będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do komunii św. oraz nawiedzając cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 

 1. Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki (jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił), spokojne wypełnienie ich w domach (czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych oraz czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane) i składanie ich w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe (i miesięczne) będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja o godz. 17.00; – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych po mszy św. o godz. 9.00; – spowiedź od godz. 17.00; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo różańcowe za zmarłych również o godz. 17.00;

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny. Wraz z alumnami naszego Diecezjalnego Seminarium będziemy się modlić za wszystkich kleryków, księży profesorów oraz o dobre i święte powołania – daj Boże także z naszej parafii.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Testament św. Jana Pawła II dla Europy

– Ten pociąg wciąż się rozpędza – czym jest medytacja ignacjańska?

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Koniec męki. O co chodzi z odpustami za zmarłych?

– Słowo w żałobie. Jak pomóc osobie pogrążonej w żałobie? Jak rozmawiać, towarzyszyć, by nie ranić

– Postawiła się systemowi i wygrała – polska lekarka w Norwegii wygrała walkę o prawo do wolności sumienia

 

 1. Komunikaty:
  a) Wyjątkowo w najbliższą sobotę nie będzie spotkania dzieci w naszym Oratorium.


b) spotkanie z Rodzicami dzieci należących do Oratorium oraz scholii dziecięcej – w najbliższy wtorek – pojutrze – po nabożeństwie różańcowym w Domu Parafialnym.


c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na rodziców chrzestnych zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001