Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą – 27 października 2019 r.

1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca dziś po nabożeństwie różańcowym.

2. Październikowe nabożeństwa różańcowe jeszcze w tym tygodniu: dziś po mszy św. o godz. 16.00 a od jutra do czwartku o godz. 17.30.

3. Jeszcze dziś i we środę o godz. 19.00 katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży „Bóg Cię kocha”. 

4. Do chorych w naszej parafii z comiesięczną posługą sakramentalną udamy się w najbliższy czwartek od godz. 9.00.

5. W piątek – 1-y dzień listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy o godz. 16.00 (tej nie będzie). 

W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo I-piątkowe, koronka do Bożego Mił. – o godz. 17.30.

Spowiedź pierwszopiątkowa podczas wszystkich mszy świętych.

6. W sobotę 2-go listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 – z procesją modlitewną za zmarłych (i z czytaniem „wypominek”) oraz o 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych – również z czytaniem tegorocznych „wypominek”.

O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe z rozważaniem tajemnic z racji przypadającej w tym dniu pierwszej soboty miesiąca (prowadzi koło róż. św. Franciszka).

7. W przyszłą niedzielę, 3 listopada, o godz. 7.00 odprawimy mszę św. za wszystkich zmarłych w ostatnich 12-u miesiącach naszych parafian.

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

8. Przez cały tydzień, od 1 do 8 listopada, można, będąc w stanie łaski uświęcającej i przystępując do komunii św. oraz nawiedzając cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy bardzo jej potrzebują w swoim czyśćcowym oczekiwaniu na niebo. Jeśli ktoś jeszcze nie uporządkował grobów, to zostały jeszcze na to cztery najbliższe dni.

9. Przez cały następny rok będziemy w każdą niedziele polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Wypełnione kartki na wypominki (czytelnie wpisane imiona i nazwiska zmarłych oraz czas, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane) prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

Wypominki jednorazowe i miesięczne będziemy czytać we wszystkie niedziele listopada, co tydzień przed inna mszą świętą.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 28.10 – święto św. Judy i Tadeusza App

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Dlaczego mamy czcić Świętych

– Dusze czyśćcowe zawsze pomogą. Co nam daje modlitwa za umierających?

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Jak uczynić z Kościoła dom dla wszystkich.

– Zdradzani od wieków. Kurdowie. 

* W numerze płyta DVD z filmem Bernadetta. Dlaczego Maryja wybrała tę dziewczynę?

12. Komunikaty:

a) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na rodziców chrzestnych zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

b) w najbliższą sobotę, 2 listopada, nasze Oratorium będzie zamknięte.

c) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.
13. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Świeboda. Pogrzeb we środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001