Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą – 24 października 2021 roku

1.  Przez całą dzisiejszą niedzielę wymiana tajemnic w Dziecięcym oraz Rodzinnym Kółku Różańcowym.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Dziś także po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania ich rodzicami.

3. Trwa jeszcze miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym miesiącu na różańcu nie byli.

Przypominamy, iż nie ma codziennego różańca o godz. 16.30, a druga msza św. popołudniowa rozpoczyna się o godz. 18.15.

Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie różańcowym – ich prace widnieją na tablicy przed ołtarzem.

Prosimy dzieci, które zbierały przez cały miesiąc różańcowe obrazki, aby przyniosły wyklejony nimi list do Maryi w przyszłą niedzielę do kościoła.

4. Listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych – coraz bliżej. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki (są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) i spokojne wypełnienie ich w domach, tzn.: * czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych; * czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie; * oraz godz. Mszy św. (z wyjątkiem godz. 18-ej), przed którą mają być wypominki czytane. Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

5. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 28.10 – święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowsze numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Zjadacz wolnego czasu. O mechanizmach uzależnienia od mediów społecznościowych. 

– Nic nie jest dane raz na zawsze. Myślenie, że twoje dzieci automatycznie będą chrześcijanami, bo wychowałeś się w chrześcijańskiej kulturze, to dziś iluzja.

– Pasterz pachnący owcami. Jan Paweł I – papież, który w czasie 33-dniowego pontyfikatu podbił świat uśmiechem.

W najnowsze numerze Niedzieli min.:

– Kościół ma prawo głosu. Czy wierzącym ludziom świeckim można zakneblować usta i zakazać udziału w życiu politycznym?

– Odważny głos Rycerzy Kolumba. Dlaczego dla Amerykanów nauczanie św. Jana Pawła II pozostaje niezmiennie żywe i jak Rycerze Kolumba włączają się w ochronę życia w USA.

– Zdrowie chore na politykę. Co wspólnego z decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia mają koncerny farmaceutyczne oraz globalne interesy Chin? Dlaczego WHO tak mocno propaguje aborcję?

10. Komunikaty:

a) w najbliższą sobotę nasze Oratorium będzie zamknięte

b) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) „W sobotę – 30 października br. w kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Polski w Kielcach o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie modlitwa różańcowa i marsz pokutny ulicami Kielc w hołdzie Niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001