Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13 października 2019 r.

1. Dziś, w ostatnim w tym roku Dniu Fatimskim, msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem mszy wieczornej (o 20.00 zamiast o 18.00).

Na zakończenie mszy św. o godz. 11.00 dziesiątka różańca w intencji dzieci naszej parafii. 

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

O godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski.

Dziś XIX Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia do puszek przy drzwiach można składać ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00 (dziś o 19.15).

3. W dalszym ciągu zapraszamy na trwające w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży „Bóg Cię kocha”. Spotkania odbywają się we środy i niedziele o godz. 19.00 (dziś z racji dnia fatimskiego katecheza o godz. 18.15). Można jeszcze  dołączyć do grona słuchających choćby dziś. 

dziś – Katecheza na temat sakramentu pokuty. 

4. W dniu jutrzejszym przypada Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty o godz. 17.00. W tej intencji też jutrzejsze nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do modlitwy wszystkich ludzi oświaty mieszkających na terenie naszej parafii, jak również dzieci, młodzież i Rodziców.

5. W najbliższy piątek – święto św. Łukasza ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Msza św. w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych oraz wszystkich pracowników Służby Zdrowia w piątek o godz. 17.00; w tej intencji także piątkowe nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak zapowiadaliśmy w ubiegła niedzielę, diecezjalne obchody ku czci św. Łukasza z modlitwą w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, chorych i tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym będą miały miejsce w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul Wesołej 54 w Kielcach. O godz. 18.00 – Różaniec w intencji Służby Zdrowia, a o 18.30 Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski.”

6. W przyszłą niedzielę -20-y dzień miesiąca października. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00, a po nowennie spotkanie z członkami Dziecięcego Koła Różańcowego i wymiana tajemnic.

7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki, spokojne wypełnienie ich w domach (czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych oraz czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane) i składanie ich w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 15.10 – wsp. św. Teresy od Jezusa dz, dr K-ła

– śr. – 16.10 – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

– czw. – 17.10 – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp, m 

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Katolicka optyka wyborcza. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu publicznym. Także w swoim, dobrze pojętym interesie

– Kopalnia złota – nam, Polakom, nie wolno zapomnieć o dziedzictwie św. Jana Pawła II

– Miałby dziś profil na Facebooku – 35 lat temu zabito ks. Jerzego Popiełuszkę

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Prymas Tysiąclecia wkrótce beatyfikowany. 

– Płacą zgodnie z prawem. Jak to jest z podatkami płaconymi przez Kościół

– Nadążyć za młodymi. O pracy katechetów i nauczaniu religii.

13. Komunikaty:

a) „19 października 2019 roku o godz. 19.00 w par. św. Stanisława bp w Kielcach na Barwinku będzie miał miejsce koncert muzyczny zatytułowany MUZYCY MISJONARZOM. Wystąpią min: Schola Cantorum Kielcensis, Chór Parafialny św. Stanisława bp w Kielcach, Oboista Filharmonii Śwętokrzyskiej Pan Grzegorz Kustra. (…) Serdecznie do udziału w koncercie dedykowanemu misjonarzom i misjonarkom naszej diecezji.”

b) „21 października 2019 roku o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach zostanie odprawiona Uroczysta Msza święta z okazji Dnia Nauczyciela. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się koncert śpiewaczki operowej – pani Renaty Drozd”.

c) do Oratorium dzieci zapraszamy tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły dotyczące najbliższego spotkania na tablicy ogłoszeń.

d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

e) przypominamy o konkursie różańcowym o tematyce misyjnej. (Szczegóły na tablicy ogłoszeń). Gorąco zachęcamy do udziału w tym konkursie całe rodziny – pozostał jeszcze tydzień.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001