Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 11 października 2020 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

Z racji przeżywanego dziś Dnia Papieskiego, do puszek przy drzwiach kościoła można składać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Dzieci otrzymują po nabożeństwach obrazki, wklejane do pamiątkowej maryjnej książeczki.

W tym roku również ogłaszamy konkurs różańcowy (oczywiście z nagrodami) – tym razem na plastyczną ilustrację wybranej tajemnicy różańcowej. Zachęcamy do udziału w konkursie zarówno dzieci jak i młodzież. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej, bądź w Oratorium najpóźniej do 24 października.

3. W najbliższy wtorek 13-y dzień października – ostatni w tym roku Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; na zakończenie tej mszy św.: * błogosławieństwo lekarstw, * nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz * błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – podczas tej mszy św. ks. bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. W najbliższą środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowana w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. W tej intencji oraz za dzieci, młodzież i rodziców odmówimy także w tym dniu różaniec.

5. W przyszła niedzielę, 18 października, mszę św. o godz. 18.00 będziemy sprawować w intencji pracowników Służby Zdrowia z racji święta ich patrona – św. Łukasza.

6. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 13.10 – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego pr

– czw. – 15.10 – wsp. św. Teresy od Jezusa dz, dr K-ła

– pt. – 16.10 – wsp. św. Jadwigi Śląskiej

– sob. – 17.10 – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp, m

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tace budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Niezwykły 15-latek. Błogosławiony Carlo Acutis (1991-2006)
– Fatimski cud słońca.
– Zbyt katolicka, więc niewygodna? Sędzia SN w USA – Amy Coney Barrett
W Niedzieli Kieleckiej min.::
– Pińczowskie ślady Ojca Kordeckiego
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Na froncie walki z koronawirusem
– Marzenia papieża – nowa encyklika
– W numerze film: „Ziemia Maryi”

10. Komunikaty:

a) w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele. W tym roku chcemy się w niego włączyć poprzez zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Można je będzie składać do 25 października w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź w naszym Oratorium. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

b) dzieci zapraszamy do naszego Oratorium tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły dotyczące najbliższego spotkania na tablicy ogłoszeń.

c) zapraszamy również do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.
11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wiesław Wenda. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001