Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą – 7 października 2018 r.

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Na mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie różańców dla trzecioklasistów przygotowujących się do I. Komunii św.

 

 1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00; w dni powszednie o godz. 17.30 (z wyjątkiem najbliższej soboty). Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zachęcamy do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

Dzieci, które uczestniczą w nabożeństwach różańcowych, zbierają obrazki, które utworzą pamiątkową książeczkę poświęconą 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przez cały październik druga msza św. popołudniowa będzie się rozpoczynać o godz. 18.15.

Nie będzie też w tym czasie różańca o godz. 16.30.

 

 1. W najbliższą sobotę 13-y dzień października – ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Msze święte w tym dniu:

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, różańcem za chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – zakończenie misji dla dzieci; na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.00 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

 

 1. W najbliższą niedzielę Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. W tej intencji też odprawimy w tym dniu nabożeństwo różańcowe Zapraszamy na tę mszę św. wszystkich ludzi oświaty mieszkających na terenie naszej parafii, jak również dzieci, młodzież i Rodziców.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 9.10 – wsp. bł. Wincentego Kadłubka bp

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Komunikaty:
  a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00.

Ogłaszamy Rodzinny Konkurs Różańcowy. Szczegółowe informacje w zakładce AKTUALNOŚCI i pod tym linkiem Rodzinny Konkurs Różańcowy.


b) Ks. Bpa Ordynariusza: „1. Różaniec – jak uczył św. Jan Paweł II – jest drogą głoszenia i zgłębiania misterium Chrystusa.  Modlitwa ta staje się niezwykle owocna, zwłaszcza przy odmawianiu wspólnotowym w parafiach, sanktuariach i rodzinach. Matka Boża Różańcowa w ten sposób prowadzi dalej swe dzieło głoszenia Chrystusa. Dziś stoimy wobec nowych wyzwań. Czemuż nie wziąć znowu do ręki koronki z wiarą tych, którzy byli przed nami? Różaniec zachowuje całą swą moc i pozostaje narzędziem nie do pominięcia pośród środków duszpasterskich każdego dobrego głosiciela Ewangelii (por. Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, 17).

W świetle nowych wyzwań ewangelizacyjnych – jak Synod poświęcony młodzieży oraz troska o dojrzałość wiary synów i córek Kościoła katolickiego – Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do odmawiania różańca przez cały miesiąc październik. Czyniąc naszą prośbę Ojca Świętego wiemy, że dla wiernych Kościoła w Polsce i naszej diecezji jest to dawna i uświęcona praktyka maryjnej modlitwy. Jednocześnie Pasterz Kościoła powszechnego prosi o odmawianie antyfony maryjnej „Pod twoją obronę” i „Modlitwy” do św. Michała Archanioła. 3. Dziś dziękuję wam, Drodzy Diecezjanie, za modlitwę w Różach Żywego Różańca i za ostatnie pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodziny do Włoszczowy. Serdecznie proszę was o modlitwę w intencjach kapłanów, bowiem świat nie oszczędza nam pogardy i nienawiści. Sami zaś, w duchu troski o naszą ewangeliczną przemianę i posługę, będziemy pielgrzymować do sanktuarium bł. Józefa Pawłowskiego, kapłana i męczennika, do Włoszczowy 20 października br. Z darem błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001