Informacja na temat internetowej transmisji Mszy Świętej

Program transmisji Transmisja

Msze święte - dni powszednie: 17, 18 niedziele: 7, 9, 11, 16, 18.

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą (08 października 2017 r.)

poniedziałek, 9 października 2017


  1. Rozpoczęliśmy Misje Święte. Trwać będą do 13-go października – ostatniego Dnia Fatimskiego w tym roku. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń, w gablocie, oraz na naszej stronie internetowej. Można również zabrać ze sobą do domu wydrukowany program – jest na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy. Postarajmy się tak zaplanować czas, aby możliwie w pełni w misjach uczestniczyć.

Dziś msze święte w porządku niedzielnym. Od poniedziałku do czwartku msze św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz nabożeństwa o godz. 21.00.

Jutro o godz. 17.00 spotkanie z dziećmi w Domu Parafialnym; we czwartek o godz. 20.00 spotkanie z młodzieżą także w Domu Parafialnym.

We czwartek od godz. 10.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na chwilę modlitwy.

W piątek – ostatni dzień misji i ostatni w tym roku Dzień Fatimski:

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, różańcem za chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – zakończenie misji dla dzieci; na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.00 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny); po różańcu nabożeństwo przy krzyżu misyjnym.

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła oraz w intencji wszystkich Parafian. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

 

  1. Dziś Dzień Papieski. Wychodząc z kościoła do puszek przy drzwiach można składać ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

  1. W najbliższą sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty w sobotę o godz. 18.15. W tej intencji też odprawimy w tym dniu nabożeństwo różańcowe Zapraszamy na tę mszę św. wszystkich ludzi oświaty mieszkających na terenie naszej parafii, jak również dzieci, młodzież i Rodziców.
  2. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00; w dni powszednie o godz. 17.30 (z wyjątkiem piątku – w tym dniu różaniec o godz. 19.00). Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zachęcamy do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

 

  1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00. Młodzież natomiast zapraszamy w niedziele po mszy św. 18-ej na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

– 09.10 – pon. – bł. Wincentego Kadłubka bp

– 13.10 – pt. – bł. Honorata Koźmińskiego pr

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

  1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Mamo, nie wierzę – gdy dziecko odchodzi od wiary…

– Jak okraść starszą panią – uwaga na wyłudzenia metodą „na wnuczka”

– Nie tylko Mary Wagner – prześladowani obrońcy życia

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Różańcowy OIOM – czym jest Nowenna Pompejańska?

– Reduta walki o pamięć i prawdę – Muzeum Powstania Warszawskiego

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Pasterz, Prorok, Budowniczy i Generał – wspomnienia o śp. bp. Kazimierzu Ryczanie

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

P.W. ŚW. HIACYNTY I FRANCISZKA W KIELCACH


Adres:
ul. Piekoszowska 203
25-638 Kielce

Kontakt:
+48 798 358 880
parafia@hiacyntaifranciszek.kielce.pl

Numer konta budowy kościoła:
53 8493 0004 0000 0062 5636 0001
strzałka do góry