Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą – 02 października 2022 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla trzecioklasistów przygotowujących się do I. Komunii św.

3. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej w Kościele. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00. W związku z tym nie będzie w październiku codziennego różańca o godz. 16.30. Przez cały październik druga msza św. popołudniowa w dni powszednie będzie się rozpoczynać o godz. 18.15.

Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, tradycyjnie będą zbierać pamiątkowe obrazki.

4. W tym tygodniu:

a) pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka; 

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – Apostolat Maryjny

11.30-13.30 – koło róż. św. Hiacynty

13.30-15.30 – koło róż. Maryi

15.30-17.30 – koło róż św. Franciszka.

b) pierwszy piątek miesiąca – msze święte o godz. 17.00 i 18.15; – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo I-piątkowe oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

5. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 04.10 – wsp. św. Franciszka z Asyżu

– śr. – 05.10 – wsp. św. s. Faustyny Kowalskiej dz

– pt. – 07.10 – wsp. NMP Różańcowej

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– W mediach tzw. głównego nurtu, jeśli się mówi o kapłanach, to zazwyczaj źle. „Niedziela” pokazuje sylwetki zwyczajnych – niezwyczajnych księży, którzy są solą ziemi Kościoła w Polsce.

– Młodzi ludzie odchodzą z Kościoła? Duszpasterstwa akademickie dużego kryzysu nie przeżywają. Nadal są kuźnią świadomych katolików. 

– W dodatku” Bliżej życia z wiarą” min. historia człowieka uratowanego przez Anioła Stróża.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Kardynał Konrad Krajewski już po raz czwarty podczas wojny pojechał na Ukrainę. Opowiada o tym, co zobaczył.

– Czego tak naprawdę będą się uczyć młodzi ludzie na lekcjach HiT-u?

– „Wiara daje uspokojenie, dlatego jestem spokojny, bo wiem, że życie nie kończy się tu na ziemi” – wspomnienie o zmarłym aktorze Franciszku Pieczce.

10.  Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 8 października, na godz. 10.00. Zapowiedź i szczegóły – trzeba zajrzeć na tablicę ogłoszeń.

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) „Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”, kiedy to złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony”.

d) „Komunikat o diakonacie stałym i innych posługach w Diecezji Kieleckiej. 

Z głoszenia Ewangelii zrodził się Kościół. W Kościele Chrystus pozostał i nadal pełni w nim swoje zbawcze dzieło. Czyni to przez ludzi, obdarzając ich różnymi charyzmatami i powołując do różnych posług w Kościele. Jedne posługi ustanawiane są przez święcenia,
a więc przez sakramentalne działanie Kościoła takie, jak święcenia biskupie, prezbiteratu i diakonatu zarówno jako etapu do święceń prezbiteratu czy jako diakonatu stałego. Inne natomiast posługi powierzane są świeckim: mężczyznom i kobietom, przez obrzęd ustanowienia ich lektorami, akolitami i katechistami. Każda z tych posług ma do spełnienia w Kościele określone posłannictwo i zadania.

Nie są to jednak posługi nowe. Obecne były w Kościele na przestrzeni jego długich dziejów. A tradycja diakonatu stałego sięga aż czasów apostolskich. To bogactwo posług w Kościele nic nie straciło na ważności i wartości, a wręcz przeciwnie, są dla Kościoła także dziś darem służącym realizacji jego posłannictwu w świecie. Wierność bowiem przeszłości i odpowiedzialność za teraźniejszość są nieodzownymi warunkami, aby Kościół mógł spełniać swoją misję w świecie. 

W odpowiedzi na zachętę Ojca Świętego Franciszka, chcemy podjąć w naszej diecezji przygotowania do rozpoczęcia formacji mężczyzn do diakonatu stałego, zarówno żonatych, jak i tych, którzy chcą pozostawać w bezżenności, a doświadczają łaski powołania do diakonatu. 

Niech Duch Święty udziela naszej diecezji daru nowych powołań do kapłaństwa i diakonatu stałego. Niech łaską dotknie serc kobiet i mężczyzn budząc w nich pragnienie podjęcia posługi lektoratu, akolitatu i katechisty. Niech Duch Święty natchnie łaską odwagi tych, których do posługiwania w Kościele wybiera.

Z pasterskim błogosławieństwem † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001