Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą – 30 września 2018 r.

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania.

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na organizacyjne spotkanie po mszy św. o godz. 11.00.

Młodzież (uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na organizacyjne spotkanie po mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. Jutro rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej w Kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, będą zbierać obrazki, które utworzą pamiątkową książeczkę poświęconą 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przez cały październik druga msza św. popołudniowa będzie się rozpoczynać o godz. 18.15.

Nie będzie też różańca o godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – Apostolat Maryjny

11.30-13.30 – koło róż. św. Hiacynty

13.30-15.30 – koło róż. Maryi

15.30-17.30 – koło róż św. Franciszka

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30;

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe Maryi (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 1.10 – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz, dr K-ła

– wt. – 2.20 – wsp. Świętych Aniołów Stróżów

– czw. – 4.10 – wsp. św. Franciszka z Asyżu

– pt. – 5.10 – wsp. św. s. Faustyny Kowalskiej dz

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W Niedzieli m.in.:

– Alwernia – tu na nowo narodziło się chrześcijaństwo (wspomnienie św. Franciszka z Asyżu)

– Tajemnica stygmatów Ojca Pio

– Biskup Sandomierski o Ojcu Mateuszu

W Gościu Niedzielnym m.in.:

– Nie wstydzę się koloratki – świadectwa kapłanów. Mówią m.in. o tym, jak reagują na zło w Kościele i jak rozumieją swoje kapłaństwo

– Zrozumieć Franciszka – aby zrozumieć pontyfikat obecnego papieża trzeba uświadomić sobie przyczyny współczesnego kryzysu Kościoła

 

 1. Komunikaty:
  a) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


b) Róże Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na X Diecezjalną Pielgrzymkę Różańcową do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie, w najbliższą sobotę, 6 października 2018 r.

Chętni do wyjazdu mogą zgłaszać się jeszcze dziś w zakrystii.

PROGRAM PIELGRZYMKI

09.00 – Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych

09.30 – Zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup i krótka historia Sanktuarium

09.45 – Animacja misyjna

10.15 – Konferencja: „W mocy Ducha Świętego wraz z Maryją głosimy światu Chrystusa”
(ks. dr Maciej Będziński – Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła)

11.15 – Modlitwa Różańcowa

12.00 – Msza święta koncelebrowana z błogosławieństwem papieskim pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

13.00 – Zakończenie pielgrzymki – zawierzenie pielgrzymów Matce Bożej Opiekunce Rodzin


c) „W sobotę 13 października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas III Ogólnopolskiej  Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie.Rozpoczęcie w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 9.00. Eucharystii o godz. 12.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przewodniczył będzie JE Abp Marek Jędraszewski. Ks. Krzysztof Toboła – Opiekun duchowy Apostolatu w Diecezji Kieleckiej”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001