Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą – 27 września 2020 roku

1. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. 

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

2. Dziś 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 18.00.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu (do środy włącznie) koło róż. św. Franciszka.

4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej w Kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będziemy odprawiać codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00. Nie będzie w październiku codziennego różańca o godz. 16.30. Przez cały październik druga msza św. popołudniowa będzie się rozpoczynać o godz. 18.15.

Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, będą zbierać pamiątkowe obrazki.

5. W tym tygodniu: 

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. Maryi 

11.30-13.30 –  koło róż św. Franciszka

13.30-15.30 – Apostolat Maryjny

15.30-17.30 – koło róż. św. Hiacynty

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych przez ks. proboszcza od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30; 

* pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych przez ks. Mirosława od godz. 9.00; 

o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka (druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

* Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

6. W przyszła niedzielę, 4 października, na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla trzecioklasistów przygotowujących się do I. Komunii św.

7. W przyszłą niedzielę, 4 października, na mszy świętej o godz. 16.00 będziemy przeżywać rocznicę I. Komunii św. obecnych piątoklasistów SP. Spowiedź dla Dzieci i Rodziców w piątek, 2 października od godz. 16.00.

8. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 28.09 – wsp. św. Wacława m

– wt. – 29.09 – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

– śr. – 30.09 – wsp. św. Hieronima bp, dr K-ła

– czw. – 01.10 – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dz, dr K-ła

– pt. – 02.10 – wsp. św. Aniołów Stróżów

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

  – Nowe cuda świętego stygmatyka. O łaskach doznawanych za wstawiennictwem o. Pio
– Pora wracać do kościoła. Żadna transmisja nie zastąpi osobistego kontaktu z Panem Bogiem

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

 – Anioł bliski ciału – jest mnóstwo duchów niebieskich. Te, które kontaktują się z ludźmi jaśnieją potężnym blaskiem
– Za nic nie powiem. O tajemnicy, którą kapłan zabiera do grobu
– Oscar pod nadzorem. Kto może pretendować do najważniejszej nagrody filmowej? Kryteria stają się coraz bardziej absurdalne 

13. Komunikaty:

a) jak zapowiadaliśmy przed tygodniem dziś do puszek przy drzwiach kościoła można składać ofiary na rzecz poszkodowanych przez pożar, jaki w ostatnim czasie  dotknął obóz dla uchodźców na wyspie Lesbos

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

c) w najbliższą sobotę odbywać się będzie XII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. W tym roku miejscem pielgrzymkowym jest sanktuarium MB Miłosierdzia w Piekoszowie. Jeszcze kilka dni temu powiat kielecki był w epidemiologicznej strefie żółtej. W ostatni tygodniu sytuacja wróciła do normy. W związku z tym zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich miłośników różańca do pieszej pielgrzymki do Piekoszowa. Start spod naszego kościoła w sobotę, 3 października, o godz. 8.30. Powrót z Piekoszowa we własnym zakresie.

d) Po raz kolejny w Kielcach będzie miała miejsce inicjatywa modlitewna „Męski Różaniec”. W niedzielę – 4 października o godz. 18.00, w kościele Niepokalanego Serca NMP w Kielcach będzie sprawowana Msza święta, a po jej zakończeniu mężczyźni poprowadzą modlitwę różańcową z rozważaniami.

e) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 3 października, na godz. 10.00.

f) zapraszamy również do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001