Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą (01 października 2017r.)

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Na mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie różańców dla trzecioklasistów przygotowujących się do I. Komunii św.

 

 1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej w Kościele. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00; w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy na nabożeństwa do kościoła. Tych, którzy nie mogą w nich uczestniczyć zachęcamy do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

Dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki i poznawać w ten sposób objawienia Maryi w Gietrzwałdzie sprzed 140 lat.

Na miesiąc październik „zawieszamy” oczywiście codzienny różaniec o godz. 16.30.

Przez cały miesiąc październik druga msza św. popołudniowa w dni powszednie będzie rozpoczynać się o godz. 18.15 ( z wyjątkiem najbliższej soboty).

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30;

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe Maryi (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

 

 1. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Misje Święte w naszej parafii. Trwać będą do 13-go października – ostatniego Dnia Fatimskiego w tym roku. Szczegółowy program misji wraz z zaproszeniem prowadzącego misje – ks. Dariusza Gącika: na tablicy ogłoszeń, w gablocie, oraz na naszej stronie internetowej. Można również zabrać ze sobą do domu wydrukowany program – jest na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w intencji misji – o błogosławione ich owoce dla całej naszej parafii oraz w intencji Ojca misjonarza. Postarajmy się tak zaplanować czas, aby możliwie w pełni w misjach uczestniczyć.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 02.10 – pon. – wsp. św. Aniołów Stróżów

– 04.10 – śr. – wsp. św. Franciszka z Asyżu

– 05.10 – czw. – wsp. św. Faustyny Kowalskiej dz

– 07.10 – sob. – wsp NMP Różańcowej

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Białogońskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Łańcuch ocalenia –o modlitwie różańcowej

– Fundacyjni tworzą świat – Dzieło Nowego Tysiąclecia

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Różańcowe zwycięstwo – Maryja uczyniła nas zwycięzcami

– Zawsze przy nas – Aniołowie

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Przez całe swoje życie budował Boży dom – relacja z pogrzebu bp. Kazimierza Ryczana

 

 1. Komunikaty:
  a) w najbliższą sobotę, 7 października, w kieleckiej Katedrze będzie mieć miejsce IX Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Zachęcamy Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej do udziału w tym spotkaniu. Początek o godz. 9.30; szczegółowy program na tablicy ogłoszeń; dojazd i powrót we własnym zakresie.


b) tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu w katedrze, zachęcamy, aby modlitewnie włączyli się w tym dniu święta NMP Różańcowej w ogólnopolskie inicjatywy: „Różaniec do granic” (szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń) czy „Z Maryją dla Polski”.


c) Siostry Salezjanki organizują wyjazd do Łodzi na Salezjańskie, Inspektorialne Święto Młodych, w dniach 20-22 października 2017 r. Zapraszamy młodych z naszej parafii do wspólnego młodzieżowego wyjazdu. Informacje i zapisy u s Marioli  do następnej niedzieli. O wyjeździe na bieżąco można doczytać na fb Oratorium.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001