Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą (24 września 2017 r.)

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 – pierwsze, organizacyjne spotkanie z uczniami klas trzecich SP – z naszej parafii – oraz ich Rodzicami przed I. Komunią św.

Po mszy św. o godz. 16.00 (także dziś) – spotkanie organizacyjne rozpoczynające przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum – naszych parafian – oraz Rodziców.

 

 1. W tym tygodniu codzienny różaniec prowadzi koło róż. Maryi.

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00.

 

 1. W przyszła niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej w Kościele. Zapraszamy na 1-e nabożeństwo różańcowe po mszy św. o godz. 16.00.

Będzie to jednocześnie I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 (również w przyszła niedzielę) poświęcenie różańców dla trzecioklasistów przygotowujących się do I. Komunii św.

 

 1. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy Misje Święte w naszej parafii. Trwać będą od 8-go do 13-go października. Szczegółowy program misji wraz z zaproszeniem ks. Dariusza Gącika, który będzie dla nas w tym czasie duchowym przewodnikiem – na tablicy ogłoszeń, w gablocie, oraz na naszej stronie internetowej. Można również zabrać ze sobą do domu wydrukowany program – jest na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy. Ogarnijmy w najbliższym czasie to dzieło naszą modlitwą polecając cała parafię i Ojca misjonarza Bożej łaskawości i tak zaplanujmy czas, aby możliwie w pełni w misjach uczestniczyć.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 25.09 – pon. – wsp. bł. Władysława z Gielniowa pr

– 26.09 – wt. – rocznica pośw. bazyliki katedralnej w Kielcach

– 27.09 – śr. – wsp. św. Wincentego a Paulo pr

– 28.09 – czw. – wsp. św. Wacława m

– 29.09 – pt – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

– 30.09 – sob. – wsp. św. Hieronima pr, dr K-ła

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Płyną pod prąd. Trzy historie walki o uratowanie małżeństwa oraz wywiad z ks. Pawłem Dubowikiem, krajowym duszpasterzem Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”

– Światełka w tunelu. Chrześcijaństwo w Korei Północnej

– Przemilczany problem – Francja coraz bardziej antysemicka

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Pasterz z kaznodziejską pasją – śp. Bp Kazimierz Ryczan

– Stać nas na więcej – wywiad z Jarosławem Gowinem o reformie szkolnictwa wyższego

– Księża z pogotowia. Od ponad 5 lat służą pomocą potrzebującym pomocy duchowej. Są pod telefonem 24 godziny na dobę

 

 1. Komunikaty:
  a) w najbliższy czwartek o godz. 18.30 – pierwsze, organizacyjne spotkanie dla kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Zapraszamy chłopców z klas czwartych SP i starszych chętnych do służby liturgicznej przy ołtarzu Pańskim.


b) „Drodzy Diecezjanie! Zbliża się październik – miesiąc poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. Owocem odmawiania Modlitwy Różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła nieuniknionym trudnościom. Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej (bazylika katedralna), w dniu 7 października 2017 r. (sobota). Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności i miłości oraz przyczyni się do odnowy wiary we wspólnotach rodzinnych i parafialnych. † Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001