Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą – 22 września 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania.

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Będą to organizacyjne spotkania, podczas których nastąpią również zapisy kandydatów do I komunii i do bierzmowania.

2. W ostatnią środę rozpoczęliśmy w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży „Bóg Cię kocha”. Spotkania będą odbywać się systematycznie w środy i niedziele o godz. 19.00 (najbliższe dziś wieczorem). Zachęcamy gorąco do udziału w tych katechezach (bez problemu można dołączyć choćby dziś bądź w najbliższą środę).

3. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższy piątek po mszy św. o godz. 18.00.

4. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

5. Kalendarz liturgiczny:

– 23.09 – pon. – wsp. św. o. Pio z Pietrelciny pr

– 26.09 – czw. – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach

– 27.09 – pt. – wsp. św. Wincentego a Paulo pr

– 28.09 – sob. – wsp. św. Wacława m

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Siła sakramentu – Czy istnieje recepta na szczęśliwe małżeństwo? W jaki sposób pokonują kryzysy ci, którzy mówią o sobie: „Jesteśmy szczęśliwi”?

– Zatrzymać alkoholowy potop. Co sprawia, że alkoholik przestaje pić? Dlaczego jednym się udaje, a innym nie?

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Rozmywanie prawdy – Rosja próbuje rozmyć odpowiedzialność za 17 września 1939 r.

– Polacy, nawróćcie się – akcja modlitewna Polska pod Krzyżem

10. Komunikaty:

a) W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa naszego Pana. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – i tak będzie już we wszystkie „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

b) zbiórka uczestników XX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż – w najbliższą sobotę, 28 września, o godz. 8.45 na placu przed Domem Parafialnym. Prosimy zgłoszonych uczestników Rajdu o kontakt po mszy św. z zakrystii w celu uzupełnienia danych potrzebnych do ubezpieczenia. 

c) „W sobotę – 28 września o godz. 15.00 na placach i skrzyżowaniach ulic wielu miast i wiosek spotkają się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Kielcach przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i IX Wieków Kielc (od strony Domu Księży Emerytów) modlitwę poprowadzą Róże Żywego Różańca z Parafii Katedralnej.”

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w najbliższą niedzielę – ostatnią września – na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu św. 

e) „Drodzy Diecezjanie! Zbliża się październik – czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. W tym roku miesiąc ten został ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Owocem odmawiania Modlitwy Różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła nieuniknionym trudnościom.

Wszystkie Róże Żywego Różańca naszej diecezji i czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, w dniu 5 października 2019 r. (sobota). Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności i miłości oraz przyczyni się do odnowy wiary we wspólnotach rodzinnych i parafialnych. † Jan Piotrowski, BISKUP KIELECKI.”

Chętnych do udziału w tej pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Godz. 9.00 – Przyjazd grup – zwiedzanie klasztoru i rejestracja grup

Godz. 9.30 – Zawiązanie wspólnoty – Koncert Pieśni Maryjnych 

Godz. 10.00 – Konferencja duchowa „Eucharystia źródłem nowego życia” – o. dr hab. Jan Strumiłowski OCist.

„Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019” – ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary

Godz. 11.20 – Modlitwa różańcowa

Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

Godz. 13.00 – Koncert pieśni patriotycznych

f) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły dotyczące najbliższego spotkania na tablicy ogłoszeń

g) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001