Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą – 20 września 2020 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

2. Dziś 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Po nowennie spotkanie członków Dziecięcego Kółka Różańcowego i wymiana tajemnic.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

4. W najbliższy piątek, 25-go września, wracamy do naszych miesięcznych spotkań w ramach naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – tak jak to było dotychczas w „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

5. W najbliższą sobotę, na godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie obecnych kandydatów, ministrantów i lektorów naszej parafii. Nasze zaproszenie kierujemy również do tych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

6. W najbliższą niedzielę, 27-go września, odbędą się pierwsze – organizacyjne spotkania rozpoczynające w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. Wtedy też ostatecznie zakończymy zapisy kandydatów.

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

7. W przyszłą niedzielę – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 18.00.

8. Rocznicę I. Komunii św. obecnych piątoklasistów SP będziemy przeżywać w niedzielę, 4 października, na mszy św. o godz. 16.00. O szczegółach poinformujemy za tydzień.

9. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 21.10 – święto św. Mateusza ap, ew.

– śr. – 23.10 – wsp. św. o. Pio z Pietrelciny pr

– sb. – 26.10 – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej 

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

12. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

 – Kucharz biedaków. Od lat karmi ubogich w Rzymie.
– Świat nienawidzi chrześcijan. Na początku XX wieku 95% przestępstw przeciwko religii było wymierzonych w chrześcijan. Po stu latach, sytuacja ta nie ulega zmianie.
– Dlaczego warto studiować teologię? 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Nowa broń masowego rażenia. Pojawienie się na rynku smartfona zmieniło naszą cywilizację w stopniu większym, niż się dziś wydaje.
– Powróćmy do Eucharystii. Pandemia nie może być okazją do eksperymentów liturgicznych. 

14. Komunikaty:

a) „Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że Ksiądz Biskup Jan Piotrowski solidaryzuje się z apelem Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki
i Pielgrzymek po pożarze, jaki dotknął obóz dla uchodźców na wyspie Lesbos i zwraca się z prośbą, aby wesprzeć ofiary pożaru i przeprowadzić zbiórkę do puszek po każdej Mszy Świętej w niedzielę 27 września br., która będzie obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.”

b) „W sobotę – 26 września odbędzie się w Kielcach Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. O godz. 10.00 w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie sprawowana Eucharystia. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Kielc w kierunku Bazyliki Katedralnej. Zakończenie Marszu w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy. Marsz będzie poświęcony pamięci biskupów, kapłanów i sióstr zakonnych, pracujących w Diecezji Kieleckiej, którzy byli prześladowani w czasie II wojny światowej i w okresie reżimu komunistycznego.”

c) „W związku z sytuacją epidemiologiczną, która panuje w naszym kraju, tegoroczna edycja XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020” będzie przebiegała w innej formule. Zapraszamy wszystkich do wybrania się indywidualnie do Świętokrzyskiego Sanktuarium w dowolnym terminie, we wrześniu. Tych, którzy będą chcieli podzielić się swoim pielgrzymowaniem, zachęcamy do przesłania na adres e-mail: rajd@pttkkielce.pl zdjęcia wraz z krótkim opisem. Będziemy je zamieszczać na stronie internetowej oraz na Facebooku Rajdu. Wszyscy turyści-pielgrzymi w ten sposób mogą poczuć się uczestnikami XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020”. 26 września członkowie sztabu, Rady Komandorskiej wraz z przedstawicielami kół i klubów, które odpowiadały za przygotowanie tegorocznych tras, powędrują symbolicznie w imieniu wszystkich uczestników jedną trasą na Święty Krzyż, gdzie wezmą udział w Eucharystii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy na szlakach, którymi powędrujemy na Święty Krzyż, by tam wspólnie z radością powierzać Opatrzności swoją życiową wędrówkę. Iwona Baran – Komandor XXI Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2020”.

d) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 19 września, na godz. 10.00.

e) zapraszamy również do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele po mszy św. o godz. 9.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Boszczyk. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001