Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą – 19 września 2021 roku

1. Jutro 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

2. W najbliższy piątek, 24-go września, pierwsze po długiej przerwie spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa naszego Pana. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – i tak będzie już we wszystkie „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

3. spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania – w przyszłą niedzielę, 26 września, po mszy św. o godz. 16.00  Zapraszamy.

4. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi.

5. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 21.09 – święto św. Mateusza ap, ew.

– czw. – 23.09 – wsp. św. o. Pio z Pietrelciny

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Matka mówi przez łzy. W tym roku przypada 175 rocznica objawień Matki Bożej w La Salette. 

– Rzeka płynie z Budapesztu. W stolicy Węgier zakończył się 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Niekończący się korowód duchownych w białych albach, tysiące zakonnic, niezliczone szeregi skautów, tłum małżeństw z dziećmi i mnóstwo zwykłych ludzi.

– Puste karetki. O proteście ratowników medycznych. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Sąd nad ojcem Pio. Bracia kapucyni opowiadają o swoim świętym współbracie z nieco innej perspektywy. 

– W Polsce jest zarejestrowanych ok. 15 tys. firm zajmujących się przepowiadaniem przyszłości oraz ponad 100 tys. wróżek i jasnowidzów. To wszystko rodzi realne zagrożenia i problemy duchowe.

– Na piechotę do Rzymu. Młody pątnik opowiada, dlaczego poszedł samotnie z Częstochowy do Rzymu.

10. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 25 września, na godz. 10.00.

b) zachęcamy chłopców do wstąpienia do grona ministrantów naszej parafii. Zasadniczo apelujemy do uczniów klas IV-tych, ale mile widziani będą też starsi kandydaci. Chętnych do służby przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii przez cała najbliższą niedzielę

c) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

d) jutro o godz. 10.00 w miltikinie Helios odbędzie się bezpłatny, przedpremierowy pokaz filmu pt. ‘Fatima”. Chęć przybycia na seans należy zgłosić pod nr telefonu 722 382 347.

[podany również na tablicy ogłoszeń i w gablocie]

e) „W najbliższą sobotę – 25 września br. o godz. 18.00 w kościele garnizonowym Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej Marsz Różańcowy ulicami Miasta śladem Kapłanów i Sióstr Zakonnych prześladowanych, więzionych i zamordowanych w latach okupacji niemieckiej i sowieckiego terroru.”

f) „Zapraszamy do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XXXVII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25-26 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin”

g) XIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się 02 października 2021 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Czas wspólnego pielgrzymowania będzie także zakończeniem jubileuszu 850 lecia Bazyliki Katedralnej.

Program spotkania [na tablicy ogłoszeń i w gablocie]:

9.30 – zawiązanie wspólnoty

10. 00 – konferencja – ks. dr Maciej Będziński „Służebnica Boża Paulina Jaricot w służbie dla Misji i Żywego Różańca.”

10. 20 – Wspólny śpiew

10. 40 – Wspólny różaniec

11. 20 – konferencja – ks. dr Adam Wilczyński ” Jubileusz 850 lecia Bazyliki Katedralnej. Kult Matki Bożej na przełomie wieków.”

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio.

Całość spotkania będzie miała miejsce na Placu Św. Jana Pawła II. Msza św. będzie w Bazylice Katedralnej. Na Placu Św. Jana Pawła II będzie telebim.

Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty Róż Żywego Różańca do pielgrzymowania.”

h) na prośbę najbliższych i przyjaciół zwracamy się z apelem o pomoc dla chorej Wioletty – matki dwóch synów. Jest szansa, aby poza chemio- i radioterapią wdrożyć immunoterapię. Zbiórkę na wsparcie finansowe leczenia Wioletty zorganizujemy w przyszła niedzielę po wszystkich mszach świętych.

[więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w gablocie oraz na naszej stronie internetowej]

i) pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w przygotowaniu kościoła pod zbliżające się prace. Bóg zapłać za poświęcony wczoraj czas i ciężką pracę.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001