Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą (22 października 2017 r.)

 1. W odpowiedzi na apel ks. Bpa Ordynariusza o pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku przy wyjściu z kościoła można składać do puszek ofiary pieniężne na ten cel. Ponadto ofiary można przekazywać wysyłając SMSa o treści MEKSYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
 1. Nabożeństwa różańcowe: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00; w dni powszednie o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zachęcamy do codziennego odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domach.

 

 1. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny. Wraz z alumnami naszego Diecezjalnego Seminarium będziemy się modlić za wszystkich kleryków, księży profesorów oraz o dobre i święte powołania – daj Boże także z naszej parafii.

 

 1. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki, spokojne wypełnienie ich w domach (czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych oraz czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane) i składanie ich w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego – w najbliższy piątek, 27 października, o godz. 16.30 w kaplicy.

 

 1. Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w każdą sobotę na godz. 10.00. W najbliższą sobotę Bal Wszystkich Świętych. Wszyscy przychodzą przebrani za swoich Patronów lub innych Świętych.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 28.10 – sob. – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Z otchłani. Polacy stanowią największą grupę wśród Sprawiedliwych ratujących Żydów

– Niezapomniany – ks. Jerzy Popiełuszko

– Źle o Polsce – skąd autorzy szkalujących opinii o Polsce czerpią swoją wiedzę?

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Godność rodziny – Godnością Ojczyzny

– 22-29 października: Tydzień Misyjny

– A jednak modlitwa za zmarłych jest konieczna

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001