Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą – 20 października 2019 r.

1. Dziś 20-y dzień miesiąca października. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00, a po nowennie spotkanie z członkami Dziecięcego Koła Różańcowego i wymiana tajemnic.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

3. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży „Bóg Cię kocha”. Spotkania odbywają się we środy i niedziele o godz. 19.00. 

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

5. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym.

6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki oraz spokojne wypełnienie ich w domach (czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych oraz czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie, jak również godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane). Wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7. Kalendarz liturgiczny:

– 22.10 – wt. – wsp. św. Jana Pawła II p

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Misjonarze bez habitów. Są młodzi, wykształceni, znają języki. Zamiast kariery w kraju wyjeżdżają na misje

– Lekarstwo na zdziczenie. Papież wzywa do promocji Słowa Bożego. Min. poprzez medytację biblijną (lectio Divina) i wspólnotowe czytanie Pisma

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Święta rodzina – niebawem proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II

– Na wyciągnięcie ręki. Pornografia w internecie dostępna jest na każdym kroku. I czyni straszliwe spustoszenie

12. Komunikaty:

a) Jutro o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach zostanie odprawiona Uroczysta Msza święta z okazji Dnia Nauczyciela. 

b) W najbliższy piątek, 25 października, kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu – jak we wszystkie „biblijne” piątki – msze święte o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

c) „W sobotę – 26 października w Kielcach odbędzie się I Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Wydarzenie będzie miało następujący przebieg: 

– Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Wojciecha o godz. 12.00. 

– Po Mszy św. przejście ulicami: Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Warszawską, Małą do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, gdzie w kaplicy Matki Bożej Łaskawej zostanie odmówiona modlitwa na zakończenie Marszu”

d) dzieci zapraszamy do Oratorium tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00. Szczegóły dotyczące najbliższego spotkania na tablicy ogłoszeń.

e) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

f) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz kandydatów na rodziców chrzestnych zapraszamy w przyszłą niedzielę – ostatnią w październiku – na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

g) Dziś można oglądać różańce wykonane w ramach Rodzinnego Misyjnego Konkursu Różańcowego; wystawa potrwa do końca miesiąca, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w pierwszą niedzielę listopada na mszy św. o godz. 11.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001