Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą – 18 października 2020 roku

1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli w tegoroczny Tydzień Misyjny w Kościele chcemy się włączyć poprzez zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Można je składać do przyszłej niedzieli, 25 października, w zakrystii, kancelarii parafialnej bądź w naszym Oratorium. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

2. Dzisiejsze miesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców nie odbędzie się.

Planowane na przyszłą niedzielę miesięczne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. oraz ich rodziców również się nie odbędzie. 

O nowych terminach spotkań poinformujemy jak tylko pojawią się takie możliwości.

3. Zawieszone zostają spotkania w ramach naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Porządek mszy w najbliższy piątek będzie jednak taki jak w biblijne piątki tj. o godz. 9.00 i 18.00; różaniec o godz. 17.30.

4. W najbliższy wtorek -20-y dzień miesiąca października. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym – w przyszłą niedzielę. 

5. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Przypominamy o tegorocznym konkursie różańcowym – na plastyczną ilustrację wybranej tajemnicy różańcowej. Zachęcamy do udziału w konkursie zarówno dzieci jak i młodzież. Podpisane prace prosimy składać w zakrystii, w kancelarii parafialnej, bądź w Oratorium najpóźniej do soboty, 24 października.

6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki (są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy) i spokojne wypełnienie ich w domach, tzn.: * czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych; * czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie; * oraz godz. Mszy św. – z wyjątkiem godz. 18-ej, przed którą mają być wypominki czytane. Wypełnione kartki prosimy składać  w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 20.10 – wsp. św. Jana Kantego pr

– czw. – 22.10 – wsp. św. Jana Pawła II p

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jan Paweł II wyprzedził swój czas. Czy przestaliśmy rozumieć jego nauczanie?
– Katolik bezobjawowy. Kim jest? Skąd się wziął? Co myśli?
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Co zrobić, aby parafia była wspólnotą – to najpilniejsze obecnie wyzwanie duszpasterskie w Kościele w Polsce.
– Wołanie o pasterzy. Z czego wynika kryzys powołań?
– Nie ma Komunii bez jedności. O przyjmowaniu Komunii na rękę i o burzeniu jedności Kościoła. 

12. Komunikaty:

a) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę, ostatnią w październiku, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jerzy Kęcki. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001