Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą – 16 października 2022 roku

1. Z racji przeżywanego dziś Dnia Papieskiego, do puszek i koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Miesięczne spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 października, po mszy św. o godz. 16.00.

3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie: w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Przypominamy, iż nie ma w październiku codziennego różańca o godz. 16.30, a przez cały miesiąc druga msza św. popołudniowa rozpoczyna się o godz. 18.15.

Dzieci otrzymują po nabożeństwach pamiątkowe obrazki.

4. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych a szczególnie o modlitwie za nich.

Przez cały następny rok będziemy w każdą niedzielę polecać Bogu bliskich zmarłych w modlitwie „wypominkowej”. Prosimy o zabranie kartek na wypominki  i spokojne wypełnienie ich w domach, tzn.: * czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych; * czasu, przez który mamy zmarłych wspominać we wspólnotowej modlitwie; * oraz godz. Mszy św. (z wyjątkiem godz. 18-ej), przed którą mają być wypominki czytane. 

Kartki na wypominki są na stoliku pod ikoną MB Nieust. Pomocy oraz w zakrystii a wypełnione prosimy składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 17.10 – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego bp, m

– wt. – 18.10 – święto św. Łukasza ew.

– czw. – 20.10 – wsp. św. Jana Kantego pr

– sob. – 22.10 – wsp. św. Jana Pawła II p

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Czym jest diakonat stały i czy diakon wkrótce może zastąpić księdza?

– Dziś jesteśmy świadkami coraz bardziej bezwzględnych, bezczelnych i ordynarnych ataków na Jana Pawła II.

W dodatku „Bliżej życia z wiarą” min. o tym jak rozwiązywać konflikty w rodzeństwie, a także ojcowskie pomysły na spęczanie czasu z dzieckiem.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Starotestamentalne księgi historyczne 

– O losie dzieci zmarłych przed narodzeniem i pomocy rodzicom, którzy przeżyli poronienie.

10. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 8 października, na godz. 10.00. Zapowiedź i szczegóły – trzeba zajrzeć na tablicę ogłoszeń.

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) w najbliższą sobotę, 22 października, o godz. 15.00 w Domu Parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania z ks. Denisem.

d) za dwa tygodnie, w niedzielę 30 października, ks. bp Marian Florczyk dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar naszej parafialnej rodziny.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Goraj. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001