Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą – 12 września 2021 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu.

2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. 

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Przypominamy, że właściwym miejscem przystępowania do sakramentów świętych jest parafia miejsca zamieszkania, a nie parafia szkoły.

3. Jutro 13-y dzień września – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w następującym porządku: 

* Godz. 9.00 – Msza św., na którą zapraszamy szczególnie chorych i starszych; na zakończenie mszy św.: * błogosławieństwo lekarstw, * nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz * błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

* Godz. 17.00 

o godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

* Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 13.09 – wsp. św. Jana Chryzostoma bp, dra K-ła

– wt. – 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– śr. – 15.09 – wsp. NMP Bolesnej

– czw. – 16.09 – wsp. św. męczenników: Korneliusza p i Cypriana bp

– sob. – 18.09 – święto św. Stanisława Kostki z, Patrona Polski

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony nowym polskim błogosławionym są w zakrystii.

10. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 18 września, na godz. 10.00.

b) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) „Sztab 22. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego ŚWIĘTY KRZYŻ 2021 pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały” zaprasza na szlaki wiodące do najstarszego sanktuarium w Polsce w dniu 25 września 2021 r. Msza św. na zakończenie rajdu będzie sprawowana w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz. 14.30.”

Informacje o rajdzie:

https://www.diecezja.kielce.pl/zbliza-sie-rajd-swietokrzyski

http://rajd.pttkkielce.pl/  (strony internetowe podane na tablicach ogłoszeń i w ogłoszeniach na naszej stronie internetowej)

Zapisy od 16 do 23 września 2021 r. lub do wyczerpania limitów na poszczególnych trasach.

d) „Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w IX Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem ks. bp. Mariana Florczyka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 18 września 2021, zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00. W najstarszym polskim sanktuarium pielgrzymi pokłonią się Relikwiom Krzyża Świętego i wezmą udział we Mszy Św. Po zakończeniu liturgii możliwość powrotu do Kielc autokarem. Pielgrzymka Rowerowa wpisuje się w obchody odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego w najstarszym polskim sanktuarium. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Sekretariat Caritas Diecezji Kieleckiej na placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.”

e) w związku z planowanymi na najbliższe tygodnie pracami w nowym kościele zwracamy się z apelem o pomoc w przygotowaniu kościoła do tychże prac. Zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 9.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001