Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą – 11 września 2022 roku

1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. 

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Przypominamy, że właściwym miejscem przystępowania do sakramentów świętych jest parafia miejsca zamieszkania, a nie parafia szkoły.

2. W najbliższy wtorek 13-y dzień miesiąca września – Dzień Fatimski w naszej parafii. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, nabożeństwem w intencji chorych oraz błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

4. Kalendarz liturgiczny:

– wt.- 13.09 – wsp. św. Jana Chryzostoma bp, dr K-ła

– śr. – 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Św.

– czw. – 15.09 – wsp. NMP Bolesnej

– pt. – 16.09 – wsp. św. męczenników: Korneliusza p i Cypriana bp

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– W pułapce. Psycholodzy i terapeuci biją na alarm: lawinowo rośnie liczba dzieci, które wymagają interwencji specjalisty, ponieważ wykazują klasyczne objawy uzależnienia – tym od smartfonów.

– Prywatna wiara? Czy można być chrześcijaninem, ale niepraktykującym, oraz jakie to rodzi konsekwencje i czy taka osoba może zostać chrzestnym?

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– O walce zbrojnej i duchowej z agresorem.

– Złotouści. Mówić każdy może, ale nikt nie powinien ględzić. Zwłaszcza z ambony.

– Czy przyjmować z pokorą agresywne głosy w przestrzeni publicznej, nawet te życzące Kościołowi rychłego upadku?

9.  Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie. Od dnia 24 lutego br. jesteśmy wstrząśnięci trwającą wojną na Ukrainie, która niesie ze sobą wiele cierpień, ludzkich dramatów i śmierci. W tej całej sytuacji jakże bardzo aktualne i wymowne staje się wezwanie Pana Jezusa: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5,9). Jako Diecezja Kielecka włączamy się w inicjatywę Dnia Modlitwy o pokój na Ukrainie, zaproponowaną przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, który będziemy przeżywać dnia 14 września 2022 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Celem tego dnia jest nasze wsparcie duchowe dla walczących o wolność
i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

Proszę, aby 14 września 2022 r. w naszych świątyniach, domach zakonnych oraz
w zaciszu domowego ogniska rozbrzmiewało błagalne wołanie do Boga o dar i łaskę pokoju na Ukrainie. 

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę, aby w parafiach zorganizowali według swojego uznania dowolną formę modlitwy, którą może być Msza Święta, adoracja eucharystyczna, albo inne nabożeństwo, w tym modlitwa różańcowa. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.

Wszystkim Wam podejmującym dzieło modlitwy o pokój z serca błogosławię. Wasz Biskup † Jan Piotrowski.”

b) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 17 września, na godz. 10.00.

c) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Jakubowska i śp. Sylwia Curyło. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001