Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą – 08 września 2019 r.

1. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych.

2. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż św. Franciszka.

3. W najbliższy piątek 13-y dzień miesiąca września – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; na zakończenie tej mszy św.: * błogosławieństwo lekarstw, * nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz * błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 13.09 – wsp. św. Jana Chryzostoma bp, dr K-ła

– sob. – 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Nowe wyzwania katechezy – braki kadrowe, wypisywanie się uczniów z lekcji religii, ograniczanie w niektórych szkołach liczby godzin katechezy. Jakie są przyczyny tych problemów?

– O narodzinach Maryi

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:*

– Bukiet Margaretek rozrasta się – trwa modlitwa za kapłanów

– Wojna, wojna. Ziemia kielecka także złożyła dużą daninę krwi w czasie II wojny światowej

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Aby poznać się lepiej. Polaków i Węgrów łączy nie tylko historia. Wspólnie możemy zmienić Europę

– Chrześcijanin a wojna. Czy należało bronić się we wrześniu? Czy Ewangelia pozwala służyć w wojsku?

– Ścieki w Wiśle – Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?

9. Komunikaty:

a) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci w sobotę na godz. 10.00.

b) w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii grupa katechistów z ks. Dariuszem Gącikiem, by osobiście zaprosić nas do udziału w katechezach ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych „Bóg Cię kocha”. Informacje o tych katechezach dotarły do domów w naszej parafii, do mieszkańców bloków natomiast ulotki z zaproszeniami rozniosą sami katechiści w najbliższy czwartek w godzinach popołudniowych.

c) „Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają do udziału w VIII Rodzinnym Rajdzie Pieszym „Kielce znane i nieznane” pod patronatem i z udziałem Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Rajd odbędzie się w sobotę 14 września 2019. Zbiórka o godz. 9.30 na placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze. Tegoroczna trasa wiedzie ulicami miasta, przez historyczne miejsca związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, na Bukówkę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach rodziny, młodzież, grupy parafialne. Zapisy w Hali Legionów ul. L. Drogosza 2 lub w dniu imprezy na placu Jana Pawła II.”

d) „W dniach 21-22 września br. odbędzie XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin.

Program pielgrzymki (na tablicy ogłoszeń oraz w gablocie):

21 września SOBOTA

15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

16.45 wykład

18.00 kolacja

19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

21.00 Apel Jasnogórski

22 września NIEDZIELA

8.00 śniadanie

9.00 spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego

11.00 Msza święta na Jasnogórskim Szczycie

e) 28 września br. odbędzie się XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Chętnych do wzięcia udziału w tym rajdzie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

f) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz – od przyszłej niedzieli również w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001