Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą – 05 września 2021 roku

1. Dziś I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

2. W najbliższą niedzielę, 12-go września, odbędą się pierwsze – organizacyjne spotkania rozpoczynające w naszej parafii przygotowania do I komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. 

Dzieci (uczniów klas trzecich SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie bezpośrednio po tej mszy św. 

Młodzież (uczniów klas ósmych SP) zapraszamy wraz z Rodzicami na mszę św. o godz. 16.00 oraz na spotkanie po tej mszy św.

Przypominamy, że właściwym miejscem przystępowania do sakramentów świętych jest parafia miejsca zamieszkania, a nie parafia szkoły.

3. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Franciszka.

4. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 08.09 – święto Narodzenia NMP

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie i ukwiecenie kaplicy rodzinom wczorajszych nowożeńców. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Eucharystia ocali świat. W niedzielę 5 września w Budapeszcie rozpocznie się Światowy Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 12 września.
– Szkoła kształtuje cnoty. O kształtowaniu cnót w szkole, niebezpieczeństwie demoralizacji przez ideologię gender oraz szczepieniu dzieci i nauczycieli.
– Kiedyś tam wrócimy. O sytuacji chrześcijan w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Więcej rozumu w polityce. Czy współczesna polityka, podobnie jak wiele innych dziedzin życia, rezygnuje z kierowania się rozumem?
– Idą po nasze dzieci. Obecnie jesteśmy świadkami bezpardonowej walki o młodzież, którą prowadzą środowiska lewicowe. W jaki sposób działają te grupy? Jak odzyskać młode pokolenie dla Polski i Kościoła?

9. Komunikaty:

a) po wakacyjnej przerwie otwierają się drzwi naszego Oratorium. Zapraszamy dzieci już w najbliższą sobotę, 11 września, na godz. 10.00.

b) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

„… Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. (…)

Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca. † Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP”

[do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na ten cel]

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Wołowiec. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001