Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 29 sierpnia 2021 roku

1. Od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne w porządku zwykłym, tj o godz.: 7, 9, 11, 16, 18.

2. W najbliższą środę przypada 82-a rocznica wybuchu II wojny świat. Na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

3. We środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży, aby z Bożą pomocą dobrze wykorzystali ten czas i wzrastali w mądrości; pamiętajmy w modlitwie także o nauczycielach i wychowawcach.

Komunikaty dotyczące przygotowań do I. Komunii św. oraz do sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2021/2022 podamy w najbliższą niedzielę.

4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych (nie tylko dla pierwszaków).

5. W tym tygodniu:

– pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie: * msze święte o godz. 9.00 i 18.00; * po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna indywidualna adoracja (zachęcamy do wstąpienia w ciągu dnia do kaplicy choć na chwilę modlitwy); * o godz. 17.30 różaniec w int. powołań poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 – koło róż. Maryi

13.30-15.30 –  koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny].

– pierwszy piątek miesiąca: * odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przez ks. proboszcza od godz. 9.00; * spowiedź od godz. 16.30; * wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, nab. I-piątkowe – o godz. 17.30;

– pierwsza sobota miesiąca: * msze święte o godz. 17.00 i 18.30; * odwiedziny chorych przez ks. wikariusza – od godz. 9.00; * o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło róż. św. Hiacynty

* za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

6. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 03.09 – wsp. św. Grzegorza Wlk p, dr K-ła

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Szkoła, podobnie jak służba zdrowia, z kryzysu pandemicznego wychodzi mocno poobijana.
– Jaką szkołę ukończył Jezus? Czego – na podstawie Biblii i wiedzy historycznej – możemy dowiedzieć się o edukacji Jezusa?
W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Jak działa sumienie?
– Co piąta Polka i co trzeci Polak sięgają po papierosy. Jak zmienić tę śmiertelną modę na palenie?

12. Komunikaty:

a) „W celu upamiętnienia walczących na Westerplatte żołnierzy pochodzących z Ziemi Świętokrzyskiej, z inicjatywy Kurii Diecezjalnej w Kielcach i przy udziale różnych instytucji i organizacji państwowych i samorządowych, w dniach od 31 sierpnia do 5 września odbędzie się Rajd Rowerowy im. Westerplatczyków z Kielc do Gdańska. Wyjazd rajdu nastąpi we wtorek – 31 sierpnia o godz. 10.00 spod pomnika św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Będzie można odprowadzić uczestników rajdu do miejscowości Wiśniówka. Na zakończenie rajdu, w niedzielę – 5 września o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza święta przy pomniku na Westerplatte.

Dalsza część uroczystości związana z upamiętnieniem Westerplatczyków będzie miała miejsce we wtorek – 7 września. W tym dniu o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka będzie sprawowana Eucharystia w intencji poległych i zmarłych w późniejszym czasie żołnierzy Ziemi Świętokrzyskiej walczących na Westerplatte. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz uczestników uroczystości pod Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, gdzie pod tablicą upamiętniającą Westerplatczyków będzie miało miejsce złożenie kwiatów i odbędzie się Apel Poległych. W imieniu społecznego komitetu „Pamiętamy o Westerplatczykach” zapraszamy na uroczystości mieszkańców Kielc i Województwa Świętokrzyskiego, a szczególnie przedstawicieli rodzin i miejscowości, z których ci żołnierze pochodzili.”

b) „Drodzy Diecezjanie! Wiślickie Diecezjalne Sanktuarium Maryjne jest miejscem, skąd od 40 lat wyrusza Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem pragniemy po raz czwarty pielgrzymować do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej, aby wsłuchiwać się w Jej przesłanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). W czasie trwającej jeszcze pandemii wszyscy potrzebujemy pomocy i nadziei. Szukajmy jej wspólnie u Boga, który jest odwieczną Miłością, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zapraszam zatem Drogich Diecezjan do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce do Wiślicy, która rozpocznie się o godz. 9.30 w środę 8 września br. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.00. Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

c) w najbliższy czwartek po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii.

d) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

e) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 17.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001