Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 2 września 2018 r.

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się II Parafialny Festyn Rodzinny. Zapraszamy dzieci i całe rodziny na wspólną zabawę, podczas której pożegnamy również tegoroczne wakacje.

 

 1. Jeszcze tylko dziś msze święte w porządku wakacyjnym: 7, 9, 11, 16 i 20. Od przyszłej niedzieli msza św. wieczorna o godz. 18.00

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

 

 1. W przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych (nie tylko dla pierwszaków).

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – Apostolat Maryjny

11.30-13.30 – koło róż. św. Hiacynty

13.30-15.30 – koło róż. Maryi

15.30-17.30 – koło róż św. Franciszka]

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

ks. Grzegorz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo we środę – od godz. 9.00.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 03.09 – wsp. św. Grzegorza Wlk p, dr –ła

– sob. – 08.09 – święto Narodzenia NMP

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Zderzenie cywilizacji. Czy istnieje program islamizacji Europy?

– Westerplatte – polskie Termopile

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Hubal i jego żołnierze w Górach Świętokrzyskich

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Rodzina w pogubionym świecie. Podróż do Kościoła zgorszonego – papież w Irlandii

– Cystersi z Jędrzejowa

 

 1. Komunikaty:
  a) w najbliższy piątek, 7 września wyjazd do Lwowa o godz. 6.00. Wcześniej, o godz. 5.30, msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki.


b) Bpa Kieleckiego: „Drodzy Bracia i Siostry! Z całym Kościołem kieleckim dziękujmy Panu Bogu, który jest miłością, za nasze diecezjalne pielgrzymki – pieszą i rowerową – które przed oblicze Jasnogórskiej Pani Zawierzenia zaprowadziły blisko trzy tysiące osób: dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych zakątków naszej diecezji. Dzięki temu wakacyjny czas, wspaniałomyślnie ofiarowany Bogu na „rekolekcje w drodze”, zamienił się w czas łaski, duchowej odnowy, wzajemnej modlitwy za siebie, odzyskanej nadziei i otwarcia serca na Boże działanie.

Pośród intencji modlitewnych, które z troską ogarniały sprawy małżeństwa i rodziny, zdrowia i ludzkiego powodzenia, wdzięczności za doznaną gościnę, chorych i cierpiących nie brakowało modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. (…)

W trosce o rodzinę, a szczególnie o dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny, zapraszam was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w sanktuariach maryjnych naszej diecezji:

W Piotrkowicach k. Chmielnika 8 września br. będziemy świętowali 60. rocznicę koronacji Cudownej Figury Matki Bożej.

W tym samym dniu będzie Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej czczonej w tym miejscu od XIV wieku. (…)

Uroczystości 9 września z okazji 50. rocznicy koronacji Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie zakończą się wprowadzeniem relikwii św. Joanny Beretty Molla, włoskiej matki i lekarki, która bardziej ceniła życie dziecka niż swoje własne.

Nasze dziękczynienie Bogu przez Maryję za dar rodziny uwieńczymy 6 października kolejnym Diecezjalnym Spotkaniem Róż Żywego Różańca w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie.

Drodzy Diecezjanie! Zapraszam was serdecznie do jednego z tych drogich nam miejsc, aby modlić się za rodziny naszej diecezji, ich duchową kondycję, życiowe powodzenie i potrzebną nam wszystkim miłość na wzór Maryi, kochającej nas Matki Jezusa Chrystusa.

Z darem błogosławieństwa Wasz Biskup Jan Piotrowski”

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Franciszek Wieczorek, śp. Mieczysław Reń. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001