Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą (03 września 2017 r.)

 1. Dziś I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Od dziś wracamy do zwykłego porządku mszy św. w niedziele i święta nakazane: 7, 9, 11, 16 i 18.

 

 1. W tym tygodniu codzienny różaniec prowadzi koło róż. św. Franciszka.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* I. czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów wraz z poświęceniem tornistrów, plecaków, książek i przyborów szkolnych (nie tylko dla pierwszaków, ale dla wszystkich uczniów) – w przyszłą niedzielę 10 września o godz. 11.00.

W sobotę natomiast, 9 września, zakończenie wakacji przy Domu Parafialnym. Od 14-16 rowerowa przejażdżka (zapraszamy dzieci i rodziców), a od 16.00 gry, zabawy, pieczenie kiełbasek.

[Szczególnie gorąco zapraszamy uczestników parafialnych lipcowych kolonii w Tolkmicku. Mamy nadzieję, że zachęcą pozostałych uczestników spotkania do wyjazdu w następne wakacje.]

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 08.09 – pt. – święto Narodzenia NMP.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Szczęśliwe zakochanie – życie zakonne daje radość

– Między wilki – franciszkanie w Ziemi Świętej. W ciągu 800 lat ich obecności męczennikami zostało co najmniej 800 braci

– Światło w ciemności – Matka Teresa z Kalkuty

– Basen w nawie głównej – sprzedawane kościoły pokazują upadek chrześcijaństwa w Europie Zachodniej

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jasna Góra – latarnia we mgle tego świata

– Bolesne rozmowy z nadzieją. Relacje Watykan-Rosja

 

 1. Komunikaty:
  a) Jutro o godz. 17.30 wyjeżdżamy na Jasną Górę na nocne czuwanie modlitewne przed cudownym obrazem MB. Powrót we wtorek ok. 6-ej. Zapisane osoby prosimy o podanie numerów PESEL w zakrystii.

  b) „Referat Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym „Kielce znane i nieznane”, który odbędzie się w dniu 16 września pod patronatem i z udziałem Ks. Biskupa Mariana Florczyka. Rajd rozpocznie się na placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze
  o godz. 10.00. Tegoroczna trasa będzie wiodła przez tereny rekreacyjne na Stadionie, nawiedzimy kościół Chrystusa Króla i przez Kawetczyznę udamy się do kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach. Tam pokłonimy się Pani Fatimskiej w 100-lecie Jej objawień. Na zakończenie odbędzie się piknik rodzinny w stadninie koni MAAG. Podczas drogi modlić się będziemy za nasze parafie i rodziny oraz o pokój na świecie. Serdecznie zachęcamy do udziału w rajdzie młodzież i starszych, rodziny oraz grupy parafialne. Zapisy w biurze MOSiR przy Hali Legionów lub przed rajdem na placu Jana Pawła II.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001